Kapat

WhatsApp şirketi yeni iş araçları için paralı olacağını onayladı

Anasayfa
Sosyal Medya WhatsApp şirketi yeni iş araçları için paralı olacağını onayladı

Popüler mesajlaşma uygulaması yakında müşterilere daha iyi bir şekilde hizmet için ek özellikler sağlayacak.

WhatsApp şu anda, büyük kurumsal işletmelerin müşterileri ile daha iyi iletişim kurmalarını sağlayacak araçlar için ücretlendirerek hizmetlerinden para kazanmaya hazırlanıyor.
WhatsApp’ın resmi blogundaki bültene göre de, kullanıcıların WhatsApp’taki büyük şirketlere ait hesaplarla daha kolay iletişim kurması adına eklemeler yapıldığı belirtildi.
Şirketin kurumsal çözümü, küresel şirketlerin müşterilerine teslimat teyitleri, uçuş saatleri ve satın almalarına veya olası yeni ürünlere ilişkin diğer güncellemeler gibi yararlı bilgileri vermelerine olanak tanıyacak.
WhatsApp’ın operasyon sorumlusu Matt Idema, şirketin şu anki para kazanma planı hakkında daha ayrıntılı bilgi verdi
Şirket ayrıca, orta ve küçük ölçekli işletmelere hitap edecek ücretsiz bir uygulamayı piyasaya sürmeyi planlıyor ancak işlevsellik veya çıkış tarihi ile ilgili hiçbir bilgi henüz yok.
 Facebook 2014’te WhatsApp’ı satın aldı ve o zamandan beri uygulama yıllık abonelik ücretinden 1 dolarlık kurtuluşa geçti ve her iki şirket de kullanıcı deneyimini bozma korkuları üzerine mesajlaşma uygulamasına reklam yayınlamaya itiraz etti.
 İşletmelere müşterilere daha iyi ulaşmak için ek özellikler yüklemekle WhatsApp, bir milyarda günlük kullanıcılarını soğutmadan para kazanmanın en iyi yolunu bulmuş olabilir.
 Idema, ücretli özelliklerin neler olduğunu ve ne zaman kullanıcıya ulaşacağını açıklamaktan kaçındı ve “Ücretlendirmenin detaylarını henüz belirlemedik,” diye konuştu

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.