Kapat

Apple’nın Kablosuz Sarj Cihazının Fiyatı 430 TL

Anasayfa
Donanım Apple’nın Kablosuz Sarj Cihazının Fiyatı 430 TL

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’de bulunan hızlı şarj özelliğini kullanmak için  430 TL’lik aksesuar almanız gerekiyor

 

Apple’ın resmi sitesine göre 30 dakikada yüzde 50’ye ulaşan şarj gücü için telefon adaptörü yerine çok güçlü bir adaptöre ihtiyacımız var. Öyle ki Apple, hızlı şarj testlerini Macbook’un şarj adaptörleri ile denediğini belirtiyor. Bu adaptörler, bir telefon adaptöründen çok daha fazla güç veriyor. Testlerde 29 W Model A1540, 61 W Model A1718 ve 87 W Model A1719 aksesuarları kullanılmış.
Fakat hızlı şarj özelliğinden yararlanmak için büyük bir harcama yapmanız gerekiyor. Zira telefonun kutusundan çıkan şarj adaptörünün hızlı şarj desteği bulunmuyor.
29 W’lık adaptör dışındaki iki adaptör Thunderbolt 3 (USB Type C) bağlantı noktasına sahip Macbook Pro için tasarlandı. 29W’lık adaptör ise Apple’ın sitesine göre yeni iPhone modellerindeki hızlı şarj özelliğinden yararlanmak için en ucuz çözüm olarak sunuluyor. En ucuz dediğimize bakmayın yurtdışı satış fiyatı 49 dolar. Ülkemizdeki fiyatı ve çıkış tarihi belli değil.
Hızlı şarj etmek için toplamda 430TL ücret ödemeniz gerekmekte. Apple bu konuda rakiplerine karşı geride çünkü en büyük rakibi olan Samsung ve bir çok firma yıllardır hızlı şarj adaptörlerini kutu içeriklerine dahil ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.