Kapat

2017’nin en çok beklenen akıllı telefonları

Anasayfa
Haberler 2017’nin en çok beklenen akıllı telefonları

2017’nin ikinci yarısında satışa sunulması beklenen en çok beklenen, en güçlü akıllı telefonları mercek altına alıyoruz.

2017, akıllı telefon sektörü açısından çok önemli bir dönüm noktası oldu. Sektördeki önemli isimler, 2017 ile birlikte tasarımsal anlamda önemli kararlar aldılar. Apple bile iPhone ile özdeşleşen home tuşunu telefonun üzerinden kaldırarak, ön kısmı tamamen ekranla kaplama kararı aldı.

LG V30

LG’nin önüzmüdeki Eylül ayında tanıtmayı planladığı yeni amiral gemisi LG V30, şu aralar tasarımıyla merak konusu olmuş durumda. Bilindiği üzere V serisi genel olarak ikincil ekranı ile ön plana çıkıyordu. Fakat LG’nin V30 ile birlikte ikinci ekranı tasarıma dahil etmeyeceği ve tek bir ekran üzerine yoğunlaşacağı iddia ediliyor.

Eğer bu iddialar doğru çıkarsa, LG V30’un tasarımsal anlamda LG G6’ya benzeyeceğini söylemek sanırım pek de yanlış olmayacaktır.

Öte yandan telefonun Snapdragon 835 yonga setini kullanacağını ve sistemini 4GB RAM ile destekleyeceğini de belirtelim. Son olarak, LG V30’un LG’nin OLED panel kullanan ilk akıllı telefonu olacağını da söyleyelim.

Galaxy Note 8

Bu senenin en çok merak edilen amiral gemisi modellerinden birisi de hiç şüphesiz Galaxy Note 8. Malumunuz, Note serisi geçtiğimiz seneyi es geçmek zorunda kalmıştı. Satışa sunulan Note 7’nin sorunlu çıkması ve Samsung’un bu telefonları geri çağırarak, üretim bandını durdurma kararı alması 2016’ya damga vurmuştu.

İşte bu sebeplerden ötürü Note 8’in seriyi tekrardan toparlayıp toparlayamayacağı büyük merak konusu olmuş durumda. Samsung’un Ağustos ayının sonlarına doğru tanıtmayı planladığı Note 8, tasarımsal anlamda S8+’a benzerliği ile dikkat çekiyor.

Güney Koreli üreticinin çift ana kameraya sahip ilk amiral gemisi modeli olan Galaxy Note 8’in kamera anlamında rakiplerinden çok daha önce olacağı konuşuluyor.

Gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 835 yonga setinden alacak olan Note 8, fiyatı ile bekleyenlerini biraz üzebilir. Zira şu aralar telefon için konuşulan fiyatın 1000 ile 1100 euro arasında olduğunu belirtelim.

iPhone 8

2017’nin belki de en çok beklenen telefonu iPhone 8 diyebilir. Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel olarak geliştirdiği iPhone 8 özellikle tasarımı ve premium özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Az önce de belirttiğimiz üzere, klasik iPhone tasarımından vazgeçen Apple, iPhone 8 ile birlikte home tuşuna da elveda demeye hazırlanıyor. Zira yeni iPhone modelinin ön kısmı tamamen OLED panel ile kaplanacağı için home tuşu da rafa kaldırılmış olacak.

Parmak izi okuyucusunun ekranın alt kısmına yerleştireceği model, ön kısmında bir de 3D tarayıcı bulunduracak. Bu sayede telefonun kilidini parmak izi okuyucusu yerine, ileri teknoloji ürünü olan yüz tarayıcı sistemiyle de açabileceğiz.

Arka tarafında dikey olarak konumlandırılmış bir çift kamera modülü bulunduran iPhone 8’in fiyatının ise 1000 dolar civarında olması bekleniyor.

 

Huawei Mate 10

2017’nin ikinci yarısında yeni bir amiral gemisi modeli çıkacak olan üreticilerden birisi de Huawei. Huawei’nin şu aralar üzerinde çalıştığı Mate 10, genel hatları ile P10’a benzeyebilir. Yonga seti tarafında Çinli üreticinin kendi yapımı olan Kirin 970’i kullanması beklenen Mate 10, tasarımsal anlamda farklılık yaratabilir.

Huawei Mate 10’un P10’da karşımıza çıkan kalın çerçevelerden kurtularak modern bir tasarıma sahip olabileceği dile getiriliyor. Elbette bu durum henüz bir söylentiden ibaret.

Telefonun diğer sistemsel özellikleri ise P10 ile benzer olacak. Mate 10’un fiyatının da aynı şekilde P10 ile paralel olabileceği dile getiriliyor. Dip not olarak belirtelim, Huawei P10’un ülkemizdeki resmi fiyatı 3600 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.