Kapat
  • Paylaş
  • 339

2019 Yılında E-Devlet’e Eklenecek Olan Hizmetler!

Anasayfa
Haberler 2019 Yılında E-Devlet’e Eklenecek Olan Hizmetler!

Türk vatandaşlarının devlet dairelerine gitmeden pek çok işlemini halledebileceği E-Devlet uygulamasına 2019 yılında eklenecek olan yeni hizmetler açıklandı.

İşte 2019 yılında E-Devlet’e eklenecek olan ve vatandaşların işlerini kolaylaştıracak olan yeni E-Devlet hizmetleri.

Vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunulduğu e-Devlet, vatandaşların devlet hizmetlerine en kolay ve en etkin yoldan, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde erişmesini sağlıyor.

Vatandaşların 7 gün 24 saat hizmet alabilecekleri e-Devlet kapısına 2019 yılında eklenecek olan hizmetler açıkladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafında yapılan açıklamada 2019 yılından itibaren vatandaşlar, vergi borcu, trafik cezası, muayene ve sigorta gibi farklı kurum ve kuruluşların hizmetlerine de e-Devlet üzerinden erişebilecek.

E-Devlet’e eklenecek olan yeni hizmetler hakkında bilgi veren Turhan, “Hizmete kayıtlı kullanıcı sayısında 40 milyon olan yıl sonu hedefimizi 1 Aralık 2018 tarihi itibariyle aştık. E-Devlet Kapısı’nda 4 binden fazla elektronik hizmeti kullanıcılarımıza sunuyoruz. Bu yıl e-Devlet Kapısında hizmet kullanım sayısı ise 2 milyar 527 milyon 133 bin 163’e ulaştı” dedi.

2019 yılında e-Devlet Kapısı’na hizmet entegrasyonlarının devam edeceğini belirten Turhan, 2019 yılında e-Devlet kullanıcılarının vergi borcu, trafik cezası, muayene, sigorta gibi hizmetlere de ulaşabileceklerini belirtti.

Son yıllarda hizmet sayısını arttıran e-Devlet, kısa bir süre önce de pasaport ve sürücü belgesi başvuru durumu sorgulama hizmetini de kullanıma sunulmuştu.

E-Devlet Giriş

Türkiye genelindeki PTT ve bankanızın internet bankacılığından ulaşabileceğiniz e-devlet kapısı yani turkiye.gov.tr adresine girdikten sonra şifrenizi ve güvenlik sorunlarınızı oluşturmanızda yarar var.

E-Devlet’e giriş yaptıktan sonra SSK hizmet dökümü, SSK sorgulama, Giriş maaş sorgulama, İşsizlik ödeneği sorgulama ve alt – üst soy bilgi sorgulama gibi pek çok işleme ulaşılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.