Kapat
  • Paylaş
  • 354

2032 Yılında Mars’ta Yaşamaya Başlayacaklar!

Anasayfa
Haberler 2032 Yılında Mars’ta Yaşamaya Başlayacaklar!

Pek çok dev şirket Mars’a tur düzenlemek için araştırmalarına devam ederken bu çift 2032 yılında Mars’ta yaşamaya başlayacak. İşte Mars’ta yaşamaya başlayacak olan o çift.

R.Daniel ve Yari Golden-Castaño, 2032 yılından itibaren Mars’ta yaşamaya başlayacak olan kişilerden sadece ikisi. Yıllardır Mars’ta yaşama hayali kuran çift Mars’ta yaşama hakkı elde ettiler.

Mars’ta yaşama hakkını elde eden bir grup şanslı kişiden birisi olan çift 2032 yılından itibaren Mars’ta yaşamaya başlayacaklar. Amerika Birleşik Devletleri’nde Boston’da yaşamlarını sürdüren R.Daniel ve Yari Golden-Castaño çifti, 2032 yılında Mars’ta kalıcı bir insan yerleşimi kurmayı amaçlayan bir girişim olan Mars One programının bir parçası olarak seçilen 100 küresel katılımcıdan sadece ikisi. 

Mars’ta yaşamanın çocukluk hayalleri olduğunu belirten R.Daniel ve Yari Golden-Castaño çifti, evliliklerini bile Mars’ın Dünya’ya yakın olduğu bir günde gerçekleştirdiklerini belirtiyor. Mars One programını duyduklarında çok heyecanlandıklarını ifade eden çift vakit kaybetmeden programa başvurduklarını belirtiyor.

Programa başvuran 4 bin 200 kişiden ikisi olan R.Daniel ve Yari Golden-Castaño Mars One Programına dahil edildi.

Dünya dışında yaşamaya başlayacak olan sayılı kişilerden yalnızca ikisi olan R.Daniel ve Yari Golden-Castaño çifti, kendi yiyeceklerini yetiştirmek, tıbbi eğitim sunmak ve tamir gibi şeyleri öğrenmek için 10 yıllık yoğun bir eğitim sürecinden geçecekler.

Mars’a yerleşmeden önce Mars hakkında yapılan çeşitli çalışmaların da tamamlanmasını bekleyen çift Mars’a gidecekleri günün bir an önce gelmesini bekliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.