Kapat
  • Paylaş
  • 520

Akaryakıtta Bitcoin Dönemi!

Anasayfa
Haberler Akaryakıtta Bitcoin Dönemi!

Akaryakıtta yeni bir dönemini self servis akaryakıt hizmetiyle başlatan Aytemiz, ödeme yönteminde nakit ve kredi kartının yanında Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto para birimlerini de desteklemeyi planlıyor. 

Kripto para birimleri dünya gelinde yavaş yavaş yaygınlaşmaya devam ederken yerli akaryakıt firmalarından birisi olan Aytemiz, akaryakıtta yeni bir dönemi başlattı. 

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke açıklamasında müşterilerin artık akaryakıtlarını kendilerinin alabileceğini ve akaryakıtta self servis hizmetini resmen başlattıklarını duyurdu. 

Şimdilik Türkiye genelinde 30 istasyonda bulunan self servis akaryakıt adalarının kısa süre içerisinde tüm Aytemiz istasyonlarına getirilmesi planlanıyor. 

Aytemiz istasyonlarında bulunan Self Servis noktalarında kendi akaryakıtlarını kendileri alabilecek olan müşteriler ayrıca bu hizmetle birlikte motorinde 20 kuruş, benzinde 15 kuruş olmak üzere ek indirimde kazanmış olacak. Self servis hizmetini kullanan müşteriler 50 litrelik bir deponun dolumunda 10 liralık bir tasarruf elde edecek. 

Müşterilerin şimdilik kredi kartı ve nakit ödeme yapabileceği self servis noktalarında kısa bir süre içerisinde Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto para birimleri de desteklenecek. 1 yıl içerisinde self servis noktalarına eklenmesi planlanan kripto para ödeme seçeceğiyle birlikte müşteriler, akaryakıtlarını Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto para birimleri karşılığında satın alabilecek. Kısa bir süre önce Kasap Döner’de Bitcoin ödeme seçeneğini eklediğini duyurmuştu.

Bakalım Bitcoin ödeme yöntemi ülkemizde diğer sektörlerde de kullanılmaya başlanacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.