Kapat
  • Paylaş
  • 242

Almanya Genelinde iPhone 7 ve iPhone 8 Satışları Yasaklandı!

Anasayfa
Haberler Almanya Genelinde iPhone 7 ve iPhone 8 Satışları Yasaklandı!

Apple’ın sevilen akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 8’in satışları Almanya genelinde yasaklandı.

İşte iPhone modellerinin Almanya’da yasaklanmasının nedeni.

2018 yılına damgasını vuran patent davalarından birisi olan Apple ve Qulacomm patent davasında kaybeden ibresi Apple’a dönmeye başladı. Kısa bir süre önce Almaya’da ön mahkeme tarafından alınan iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinin yasaklanması kararının sonucu açıklandı. Açıklanan karar neticesinde iPhone 7 ve iPhone 8 satışları tüm Almanya’da yasaklandı.

iPhone 7 ve iPhone 8 Satışları Almanya’da Yasaklandı!

2018 yılının en çok konuşulan patent davalarından birisi olan Apple ve Qualcomm arasında ki patent davası büyüyerek devam ediyor. Kısa bir süre önce Çin’de yasaklanan bazı iPhone modellerinin ardından son olarak Almanya’da iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinin satışı yasaklanmıştı.

Almanya’da ön mahkeme tarafından alınan kararın yürürlüğe girebilmesi için Qualcomm’un 1.5 milyar dolar kefalet bonosu ödemesi gerekiyordu. Alman mahkemesi tarafından alınan bu karar ile birlikte 1.5 milyon dolarlık güvenlik bonosuna imza atan Qualcomm böylelikle Almanya genelindeki iPhone 7 ve iPhone 8 satışlarını yasaklatmış oldu.

Apple ile Qualcomm arasındaki patent davasının nedenine gelecek olursa, Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinde kullanılan Intel çiplerindeki bir teknolojinin Qualcomm’a ait olduğu anlaşılmıştı. Bununla birlikte Apple’ın önemli tedarikçilerinden birisi olan Qorvo’nun da Qualcomm’un patentlerini ihlal ettiği ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan bu olayların ardından Qualcomm, Apple’a dava açmıştı.

Açılan bu dava ile birlikte Apple’ın iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri Almanya genelinde yasaklandı. Apple’ın bu davaya itiraz edip etmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.