Kapat

Amazon ve Microsoft, Ses Asistanları Birbirleriyle Konuşacak

Anasayfa
Haberler Amazon ve Microsoft, Ses Asistanları Birbirleriyle Konuşacak

Alexa ses asistanının kullanıcılarına Microsoft’un Cortana ses asistanından bunu yapmasını istemek üzere çağırmasını istiyor

Microsoft’un CEO’su Quoth Satya Nadella: “Cortana’nın müşterilerimiz için her yerde ve herhangi bir cihazda bulunması bizim için temel önceliklerden biridir. Cortana’nın bilgisini, Office 365 entegrasyonunu, taahhütlerini ve hatırlatıcılarını Alexa’ya getirmek bu amaca yönelik atılmış büyük bir adımdır “dedi.

Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos: “Dünya büyük ve çok yönlü. Her biri farklı veri takımlarına ve farklı uzmanlık alanlarına sahip çok sayıda başarılı akıllı aracı olacaktır. Birlikte, onların güçlü yönleri birbirlerini tamamlayacak ve müşterilere daha zengin ve daha yararlı bir deneyim sunacaklardır. Eko sahiplerinin Cortana’ya kolay erişmesi harika “dedi.

Alexa müşterileri, Cortana’nın toplantı hazırlama veya iş takvimlerine erişme, evinize dönerken çiçekler toplamayı veya iş e-postanızı okumayı hatırlatan – yalnızca bir sesinizi kullanarak – Cortana’nın benzersiz özelliklerine erişebilecek. Benzer şekilde, Cortana müşterileri, Alexa’dan akıllı ev cihazlarını kontrol etmesini, Amazon.com’da alışveriş yapmasını, üçüncü taraf geliştiriciler tarafından inşa edilen 20.000’den fazla becerinin çoğuyla etkileşim kurmasını ve daha fazlasının yapılmasını isteyebilir.
Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey – bir ses asistanının başka birini çağırması ne kadar beceriksiz olduğunun dışında – Cortana ve Alexa’nın çok farklı alanlarda oynamasıdır; biri verimlilik ve işletme kullanıcısı odaklı, diğeri ise e-ticaret / eğlence ve tüketici odaklı olmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.