Kapat
  • Paylaş
  • 293

Amazon’un Teslimat Robotu Teslimatları Dağıtmaya Başladı!

Anasayfa
Genel Amazon’un Teslimat Robotu Teslimatları Dağıtmaya Başladı!

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından birisi olan Amazon’un akıllı teslimat raporu göreve başladı. 

Amazon’un ilk kasasız ve kasiyersiz mağazaları Amazon Go’yu Amerika’da yaygın hale getirmesiyle birlikte Amazon’un akıllı teslimat robotu ‘Scout’ ile teslimatları otomatik olarak dağıtmaya başladı. 

Ürün teslimat ve ürün satın alma sürecini tamamen otonom hale getirmek isteyen Amazon, uzun zamandır otonom teknolojilere yatırım yapmaya devam ediyordu. Amazon’un ürün satın alma sürecinde otonoma geçiş yaptığı Amazon Go’nun ardından teslimat sürecinde de otonom süreci Amazon Scout ile başlamış oldu.

Amazon’un akıllı teslimat robotları kendi başına teslimat yapıyor olsa da şimdilik test sürecinde olduğu için Amazon Scout’a bir Amazon çalışanı eşlik edecek. Mini buz dolabı ile aynı boyutlara sahip olan Amazon Scout, bir insanın yürüme hızıyla aynı hıza erişebiliyor. Yayaların ve evcil hayvanların olduğu yollarda güvenli bir şekilde ilerleyebilen Amazon Scout’un paketin doğru kişi tarafından alınıp alınmadığının nasıl doğrulandığı ise şimdilik bilinmiyor. 

Amazon’un akıllı robotuna ilerleyen süreçte kişi evde yokken paketi evin içine bırakmak için kapıyı açmaya yarayan dijital anahtar kullanımı gibi özelliklere sahip olabilir. Amazon’un akıllı teslimat robotu girişimi başarı olursa öncelik Amerika’da test edilecek. Test sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanmasıyla birlikte Amazon’un teslimat robotları diğer ülkelerde de çalışmaya başlayacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.