Kapat
  • Paylaş
  • 198

Android One Kullanıcılarına Kötü Haber!

Anasayfa
Android Android One Kullanıcılarına Kötü Haber!

Google’ın uygun fiyatlı, giriş seviyesi cihazlarda kullanılan Android işletim sistemi olan Android One işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanan kullanıcılara kötü haber.

Android One cihazlarının 2 yıl güncelleme sözü kaldırıldı.

Google’ın en çok kullanılan işletim sistemi Android’in uygun fiyat etiketine sahip giriş seviyesi akıllı telefon modellerinde kullanılan sürümü Android One sürümü, kullanıcıların son Android güncellemelerine ve son Android güvenlik güncellemelerine sahip olabileceği bir sürüm olarak karşımıza çıkıyordu.

Kullanıcıların en son Android güncellemelerini aldığı Android One işletim sisteminde güncelleme sözü üreticiler tarafından değil Google tarafından veriliyordu.

Ülkemizde de General Mobile başta olmak üzere, Vestel ve diğer akıllı telefon üreticilerinin Android One işletim sistemine sahip cihazlarını kullanan kullanıcılara kötü haber geldi. Google, henüz resmi olarak herhangi bir açıklama yapmasa da giriş seviyesinde yer alan telefonların güncellenmesini sağlayacak olan Android One projesinin destek sözü kaldırıldı.

Google’ın internet sitesinde yer alan ve 2014 yılından itibaren bulunan Android One sekmesinde 2 yıl güncelleme sözüne yönelik tüm ibareler kaldırılmış durumda.

Google’ın Android One güncelleme kararını ne zamandan itibaren uygulamaya koyacağı bilinmezken gözler Android One’ın güvenlik güncellemeleri sözüne çevrildi.

Konuyla ilgili olarak Google’ın sitesinde herhangi bir ibare kaldırılmamış olsa da kısa bir süre içerisinde Google’ın Android One cihazlarına verdiği 3 yıl güvenlik güncellemeleri sözünün de kaldırılması bekleniyor.

Google’ın bu hamlesi karşısında Android One kullanıcılarının nasıl bir tepki ortaya koyacağını ise ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.