Kapat

Android Q İle Birlikte Gelecek Yeni Özellikler

Anasayfa
Android Android Q İle Birlikte Gelecek Yeni Özellikler

Google’ın mobil işletim sistemi olan Android’in 2019’da yeni özellikler ile kullanıcısına sunulacağı biliniyor.

Google yanlıca gece modu özelliği geleceğini açıklamışken XDA Developers Google’ın Android Q özellikleri ile ilgili paylaştığı fotoğraflar ile Google’ın sürprizini bozdu. Açığa çıkan yeni özellikler kullanılmaya başlandığında Android cihazlarda çok amaçlı bir kullanım imkânı sunacak. Android Q uygulamasına uyumlu cep telefonlarında güncelleme yapılarak kullanılabilecek özellikler birçok konuda daha iyi bir kullanım şansı sunuyor.

Gelişen teknoloji ile cep telefonu kullanımında her geçen gün yeni özellikler karşımıza çıkıyor. Android Q yeni özellikleri ile kullanıcının özgürlüğünü artırıyor diyebiliriz.

Android Q İle Gelen Yenilikler

Android Q ile birlikte kullanıcıya sunulacak yenilikler XDA Developers tarafından açıklandı. Yeni özellikler şunlardır:

*Gece modu,
*Multi Resume
*Uygulama izinleri
*Masaüstü modu.

Android Q ile gelen yeniliklerin başında yer alan gece modu uygulaması kullanıcıya günün her saatinde telefonunu karanlık moda manuel olarak ayarlayabilme olağanı sunuyor.

Uygulama izinleri kişinin güvenliği için kullanabileceği yeni bir özelliktir. Uygulama izinleri konusunda evet ve hayır seçenekleri kullanılarak ayar yapılıyordu. Android Q ile kullanımdayken izin ver sekmesi ekleniyor.

Uygulama izinlerindeki bu yenilik kişiye daha güvenli bir kullanım sunacak. Multi Resume özelliği son yıllarda kullanılmaya başlanan büyük telefonlar için çok avantajlı bir yenilik olacak. Aynı ekranda çoklu pencere açabilmeyi sağlayan bu özellik ile aynı anda WhatsApp konuşması yaparken aynı zamanda Google’da arama yapabilirsiniz.

Masaüstü modu da yine güvenlik amaçlı çok faydalı bir yenilik olacaktır. Kartınız başka bir cihaza takıldığında çalışmayacak, internet açmayacak ve kullanılamayacaktır.

Android Q Yeni Özelliklerinin Avantajları

Android Q ile birlikte sunulacak yeni özellikler sürekli kullanılan cep telefonlarını daha güvenli ve daha üstün özellikler ile kullanabilmeyi sağlayacaktır. Multi Resume özelliği aktif sosyal medya kullanıcıları için çok avantajlı olacaktır.

Aynı anda farklı sosyal medya hesaplarınızı kullanabilmenizi sağlayacak uygulama zamandan tasarruf sağlayacak diyebiliriz.

Gece modu özelliği telefonunuzu daha fonksiyonel kullanmanın yanı sıra pil ömrünü de oldukça uzatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.