Kapat

Face ID’ Nedir ?

Anasayfa
Mobil Face ID’ Nedir ?

Nedir Bu Face ID?

Kullandığı yeni sensörlerle birlikte kullanıcısının yüzünü en ince ayrıntısına kadar tarayacak olan iPhone X, tam bir yüz modellemesi yaparak, eşi görülmemiş bir ayrıntıya ulaşabilecek. Aydınlık ve karanlık fark etmeksizin kullanıcısını tanıyabilecek olan bu teknoloji, aynı zamanda sürekli olarak taramayı güncelleyerek, yüzünde herhangi bir değişme olması durumunda bile sizi algılayabilecek.
İPhone X açıklandığından beri tartışmaların büyük bir kısmı, Apple’ın Touch ID için yeni biyometrik değiştirmesi olan Face ID üzerinde yoğunlaştı. O nasıl çalışır? Güvenli mi?
Apple’ın Yazılım Mühendisliği SVP’si Craig Federighi’ye yeni bir röportajda, TechCrunch teknoloji kimliğinin arkasındaki sırları öğrendi.
Federighi’ye göre Apple, Face ID için analiz etmek için milyarlarca görüntü topladı ve daha sonra konuların “oldukça ayrıntılı” olduklarını söylediği taramaları kabul ettiğini onayladı. Face ID’yi eksiksiz trenlemek için gerekli olan taramalar birçok açıdan Mümkün olan en yüksek kaliteyi sağlamak.
Federighi, Apple’ın asla Face ID bilgilerini yasalar dahil olmak üzere hiç kimseyle paylaşmayacağını söyledi. Bunun nedeni, Apple’ın Apple’ın Face ID sistemi taradığı şeylere Apple’ın erişememesi. Tüm veriler Apple’ın Touch ID ile kullandığı yöntemle aynı olan iPhone X’in Güvenli Enklavında saklanır.
Federighi, Face ID’nin kullanıcıların iPhone X’in yan düğmelerini basılı tutarak hızlı bir şekilde devre dışı bırakabileceğini söyledi.

Animoloji:

 

Son olarak Federighi, Face ID tüm aydınlatma koşullarında inanılmaz derecede iyi çalışırken sistemin bazı güneş gözlüğü takarken insanları tanımakta zorlandığını belirtti.
İPhone X resmi olarak 3 Kasım’da piyasaya çıktığında, dünya genelinde tüketiciler Face ID’yi denemek için bir şans bulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.