Kapat
  • Paylaş
  • 252

Apple Oyunlar İçin Netflix Benzeri Bir Sistem Hazırlıyor!

Anasayfa
Oyun Apple Oyunlar İçin Netflix Benzeri Bir Sistem Hazırlıyor!

[responsivevoice_button voice=”Turkish Female” buttontext=”Sesli Dinle”]

Teknoloji devi Apple mobil oyunlarda yeni bir dönemi başlatmak üzere. Apple’a yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre Apple kısa bir süre içerisinde Netflix benzeri bir sistemi mobil oyun sektörüne getirecek.

Son yıllarda önemli bir ilerleme kaydeden mobil oyunlar, App Store ve Google Play Store’da en çok gelir elde edilen kategori olarak karşımıza çıkıyor.   Akıllı telefonlarda ve tablet modellerinde kullanılan donanımların güçlenmesiyle birlikte kullanıcılar oyunlarını artık mobil cihazları üzerinde oynuyor. Bu durumun farkında olan Apple oyun sektörü için Netflix benzeri bir sistem hazırlığı içerisinde. 

Servisin detayları şimdilik bilinmese de kullanıcılar aylık ödeme yaparak, iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV ve Mac için kütüphaneye eklenen oyunları istedikleri kadar oynayabilecekler. 

Mobil cihazlardan oyun oynamayı seven kullanıcılar için sürekli para harcamayı ortadan kaldıracak olan bu durum için Apple’ın oyun geliştiricileriyle görüşmelere başladığı aktarıldı. 

Apple’ın WWDC 2019’da tanıtması beklenen yeni oyun servisinde oyun içi satın alımlarla desteklenen oyunlar yerine hikayesi ve oynayışıyla ön plana çıkan oyunlar serviste sunulacak. 

Apple Video Servisi Yolda!

Apple’ın uzun süredir hazırlık yaptığı video servisinin de yakın zamanda kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Gelirlerinde önemli kayıp yaşayan Apple’ın yeni servisleriyle birlikte gelirlerini arttırması bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.