Kapat
  • Paylaş
  • 399

Apple Touch ID Parmak İzi Okuyucusunu Geri Getirebilir!

Anasayfa
Mobil Apple Touch ID Parmak İzi Okuyucusunu Geri Getirebilir!

İşte Apple’ın aldığı son patent ve tüm detaylar.

Apple’ın iPhone ve iPad modelleriyle birlikte MacBook Pro modellerinde de kullandığı Touch ID, yerini Face ID yüz tanıma özelliğine bırakmıştı. Apple tarafından alınan son patent Touch ID’nin yeniden geri geleceği iddialarının ortaya çıkmasını sağladı.

İşte Apple’ın aldığı son patent ve tüm detaylar.

Apple’ın son yıllarda çıkarttığı iPad, iPhone ve MacBook Pro modellerinde kullandığı Touch ID parmak izi okuyucu, kullanıcıların parmak izleriyle cihazlarına erişmelerini sağlıyordu. Kullanıcıların çok sevdiği parmak izi okuma özelliği Touch ID, iPhone X modeliyle birlikte yerini Face ID’ye bırakmıştı. Kullanıcıların yüzünü tanıyarak cihazına erişebilmesini sağlayan gelişmiş yüz tanıma teknolojisi Face ID, son olarak iPad Pro modeline gelmişti.

Apple’ın patentlerini yakından takip eden Patently Apple sitesinin edindiği bilgilere göre Apple yeni bir patent aldı.

Apple’ın son patentine göre Apple farklı biyometrik doğrulama özelliklerini aynı iPad ya da iPhone’da olabilecek. Son patentle birlikte Apple’ın aynı patentlere akıllı telefonlarının yanında akıllı saat ibaresi eklemesi, Face ID ve Touch ID özelliğinin Apple Watch’lara da gelecebileceği anlamına geliyor olabilir.

Alınan son patentle birlikte Apple’ın gelecek yıllarda tanıtacağı Apple Watch modeli Face ID ve Touch ID destekli Watch’lar da görmemiz olası.

Touch ID Geri Gelebilir!

Eski teknolojilerine dönmeye sıcak bakmayan Apple’ın Touch ID teknolojisiyle ilgili patent alması Apple’ın gelecek modellerinde de Touch ID teknolojisini kullanabileceği anlamına geliyor olabilir.

Apple’ın Touch ID teknolojisine sahip yeni iPad ve iPhone modellerini ne zaman tanıtacağı bilinmese de Apple sadece bu fikri korumak için de böyle bir patent almış olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.