Kapat

Apple Watch’un EKG Özelliği Hayat Kurtardı!

Anasayfa
Mobil Apple Watch’un EKG Özelliği Hayat Kurtardı!

Apple Watch tekrar hayat kurtardı.

Apple’ın yeni giyilebilir teknoloji ürünü Apple Watch Series 4’ün EKG uygulamasını yayınlayan Apple, bir Apple Watch Series 4 kullanıcısının hayatını kurtardı. Apple Watch Series 4’ün en önemli özelliği olan EKG özelliğini kullanan bir kullanıcı kalp rahatsızlığının olduğunu keşfetti.

Apple Watch tekrar hayat kurtardı. Apple, özellikle Apple Watch Series 4 kullanıcıların merakla beklediği yeni watchOS sürümü olan watchOS 5.1.2 güncellemesiyle birlikte Apple Watch Series 4’e EKG özelliğiyle birlikte pek çok özellik getirmişti. Yeni watchOS
güncellemesi hayat kurtardı.

Bir Reddit kullanıcısı Apple Watch Series 4’te kısa bir süre önce kullanıma sunulan EKG özelliğini kullanarak bir dizi test uygulaması gerçekleştirdi.

Apple Watch kullanıcısı Apple
Watch Series 4 ile birlikte gelen EKG özelliğiyle yapılan testte “atriyal fibrilasyon” sonucuylakarşılaştı.

Yapılan testin yanlış olabileceğini belirten Apple Watch kullanıcıdan testi
tekrarlamasını istemesi üzerine kullanıcı testi tekrarladı ve sonucun değişmediğini görünce kalbinde bir rahatsızlık olabileceği kanısına vardı.

Apple’ın sağlık alanındaki en önemli ürünü olan Apple Watch, ilk çıktığı günden itibarenkullanıcıların hayatını kurtardı. Apple Watch Series 4 ile birlikte EKG taraması da yapabilen Apple Watch bu sayede kullanıcıların atriyal fibrilasyonunu da gözlemleyebiliyor.

Apple Watch Series 4 Türkiye Fiyatı

Ülkemizde 3.099 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan Apple Watch Series 4 EKG özelliğinin yanında kullanıcıların düşmelerini de algılayabiliyor. Kullanıcının düştüğünü algılayan Apple Watch Series 4 düşme sonrasında kullanıcının duruma göre acil durumçağrısı yapıp kullanıcının konumunu yakınlarıyla ve sağlık kuruluşlarıyla paylaşarak kişinin
hayatının kurtarılmasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.