Kapat
  • Paylaş
  • 235

BTK Geleceğin Siber Yıldızlarını Arıyor!

Anasayfa
Haberler BTK Geleceğin Siber Yıldızlarını Arıyor!

[responsivevoice_button voice=”Turkish Female” buttontext=”Sesli Dinle”]

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) “Siber Yıldız” isimli bir proje ile Geleceğin Siber Yıldızlarını aradığını açıkladı. 

BTK tarafından yapılan açıklamada Türkiye 25 milyon siber saldırıyla dünyada Amerika Birleşik Devletleri ve Brezilya’dan sonra en çok siber saldırıya maruz kalan 3. Ülke konumunda. Bu nedenle Türkiye’de siber güvenlik konusu büyük bir öneme sahi. Siber Kapasitenin Artırımı Programı çerçevesinde BTK tarafından düzenlenen Siber Yıldız Çalışmasıyla birlikte ülkemizin maruz kaldığı saldırılara karşı güvenliği sağlayacak olan siber güvenlik uzmanı adaylarının yetiştirilmesi amaçlanıyor. 

Yarışmaya katılan katılımcıların bir kısmı BTK bünyesinde yer alan Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’nde bir kısmı ise kamuda yer alan siber güvenlik alanlarına yönlendirilerek istihdam edilecek. Ayrıca yarışmanın kazananlarına eğitim imkanı da BTK tarafından sağlanacak. 

BTK tarafından düzenlenen yarışmaya bu linke tıklayarakkatılmak ve yarışmanın detaylarını incelemek mümkün. Başvuru ve kayıt sürecinin 1 Şubat’a kadar yapılması gerektiği Siber Yıldız yarışmasında sadece bilgi ve tecrübenin aranacağı için herhangi bir mezuniyet ya da iş tecrübesi şartı aranmıyor. Yarışmaya bireysel katılım sağlanabileceği gibi en fazla 4 kişiden oluşan gruplarla da yarışmaya katılınabiliyor. Dünya’nın her yerinden başvuruların alınıp değerlendirileceği Siber Yıldız yarışmasında 1 Şubat saat 23:00’da başlayacak ve yarışma 1 gün sürecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.