Kapat

BWM İ5 Hazırlığı

Anasayfa
Haberler BWM İ5 Hazırlığı
BMW, Perşembe günü Münih tasarım merkezi etrafında gazetecilere gösterdiği gibi kapak altında tutulan dört kapılı model, 2021’de satışa çıkacak ve squat i3 şehir otomobili ile şık i8 plug-in spor otomobil arasında yer alacak. BMW adı belirtmeyi reddetti.


Genel olarak, BMW 2025 yılına kadar en az 12 tam elektrikli araç sunmayı planlıyor. X3 SUV gibi ana modellerin yanı sıra fütüristik kendinden tahrikli iNext gibi pillerle çalışan varyantlar. Yeni teknoloji, 2014’te i8’den bu yana yeni bir araba atanmamış olan “i” alt markanın canlanmasını kolaylaştırıyor. BMW, gelecek nesil pillerin 700 kilometreye kadar sürüş mesafelerine izin vereceğini öngörüyor.

Lüks Araç Liderliği

Mercedes-Benz  lüks otomobil satış taçını kaybeden BMW, segmentteki liderlik rolünü geri çekmek istiyor. Yeni teknolojiyle, özellikle de 2020’de sıkışan Avrupa çevre kuralları gibi elektrik sistemleri ile daha agresif olmayı içeriyor. BMW’nin planlarının kapsamı, EQ alt markasını ve planlarını hazırlayan Almanya’nın Stuttgart kentinde bulunan Daimler’deki mağaza ile benzer. 2022’ye kadar 10 batarya ile çalışan araçlardan oluşan bir seridir.
BMW gelişme sorumlusu Klaus Froehlich Münih  “Başlangıçta daha büyük bir konsorsiyum gibi halihazırda herhangi bir otomobil bulunmayan bir çok teknoloji şirketi var” dedi. “Bunların yüzde 95’i başarısız olacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.