Kapat
  • Paylaş
  • 286

Çinli Akıllı Telefon Üreticisi Oppo Türkiye Pazarına Girdi!

Anasayfa
Mobil Çinli Akıllı Telefon Üreticisi Oppo Türkiye Pazarına Girdi!

Küresel anlamda akıllı telefon pazarının etkili markalarından birisi olan Oppo, Türkiye pazarına giriş yaptı. İşte Çin’in önemli akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Oppo’nun Türkiye pazarına giriş kararına dair her şey.

Çin’in en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olan ve son zamanlarda Dünya genelince kullanıcılar tarafından çok beğenilen akıllı telefonlara imza atan Oppo, Türkiye pazarına girdi. 35 ülkede faaliyet gösteren Oppo, Türkiye ofisini İstanbul Ataşehir’de açtığını ve Türkiye operasyonlarına başladığını açıkladı. Dünya’nın farklı bölgelerinde 6 araştırma merkezi olan Oppo’nun Türkiye Genel Müdürü ise Weijian Zhou oldu. Oppo ayrıca kısa süre içerisinde yeni akıllı telefon modellerinin Türkiye’de satılmaya başlanacağını da açıkladı.

Son yıllarda selfie odaklı akıllı telefonlara yoğunlaşan Oppo 2004 yılında Çin’de kuruldu. Oppo, Amerika merkezli pazar araştırma şirketi olan IDC’nin ( International Data Corporation ) verilerine göre 2017 yılı genelinde dünyanın en büyük dördüncü 2018 yılının 3. Çeyreğinde ise dünya genelinde en çok satış yapan beşinci akıllı telefon markası oldu.

Oppo’nun Türkiye pazarına girmesiyle birlikte dünyanın en büyük 5 akıllı telefon üreticisi de Türkiye’de faaliyet göstermeye başlamış oldu. Oppo’nun yeni akıllı telefonlarının ülkemizde nasıl bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağını ise zaman gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.