Kapat

CS: GO da Battle Royale akımına ayak uydurdu.

Anasayfa
Oyun CS: GO da Battle Royale akımına ayak uydurdu.

CS:GO ücretsiz oldu!

“Tehlikeli Alan” ismiyle çıkartılan yeni mod ile PUBG ve Fortnite’daki gibi belli bir alana inip, rakiplerinizi tek tek avlamanız gerekiyor.

Oyuncular çok az ekipmanla bir adaya düşerler, hayatta kalan son kişi olmaya çalışırken silahlar, cephane arayışına girer. Mücadeleyi hızlandırmak için alan sürekli daralır oyuncuları birbirine doğru koşmaya zorlar.

Oyunda haritayı görebilmek, silah ve ekipman satın alabilmek için kullanabileceğiniz bir tablet de oyuna başlarken sizlere veriliyor. Diğer Battle Royale oyunlardan farklı olarak CS:GO Danger Zone’da, Drop’un ineceği alan haritada beliriyor. Oyuna eklenen C4 bombaları isterseniz bir yere yerleştirebiliyor ve sonrasında patlatabiliyor veya direkt rakibe fırlatabiliyorsunuz.

Tehlikeli Alan, 18 oyuncuyla oynanıyor Blacksite olarak bilinen bir harita mevcut, burada silah, ekipman ve para için arama yapacaklar, aynı zamanda drone tarafından bırakılan paket teslimatlarını da izleyecekler. Ancak Tehlikeli Bölge sadece öldürmekle ilgili değil. Oyuncuların hedefleri ,rehineleri kurtarmak ve para kazanmak için kasaları havaya uçurmak.

Fortnite veya PUBG gibi oyunlardan bazı farklılıklar var. Yeni başlayanlar için harita altıgen bölümlere ayrılıyor ve kapanış harita sınırlarına ek olarak bazı bölümler hava saldırıları tarafından rastgele bombalanıyor. Bu da biraz daha az popüler savaş royale oyunu The Darwin Project‘in bir özelliği oldu.

Bu güncellemeden sonra CS: GO’nun Twitch izleyici sayısında da patlama yaşandı. Twitch’de diğer espor oyunlarına göre önemli bir turnuva olmadığı zaman çok daha az izlenen oyun, dün itibariyle 200 bin civarı rakamları görmeyi başardı. Tek bir mod oyunu tekrar popüler hale getirdi.

Yayın istatistiklerini tutan web siteleri TwitchTracker ve SullyGnome yaptığı açıklamada dün gece CS: GO’nun en yüksek 210 bin izlenme sayısına ulaştığını belirtti. İşin ilginç yanı ise bu izlenme sayısının IEM Chicago 2018 Büyük Finalleri’nin izlenme sayısından daha yüksek olması.

Yeni mod ile ilgili  tüm detaylara bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.