Kapat

EA, Fifa 20 İle Birlikte ”Pro Club” Modunun Tozunu Alacak

Anasayfa
Haberler EA, Fifa 20 İle Birlikte ”Pro Club” Modunun Tozunu Alacak

EA, Fifa 20 ile birlikte bir süredir çok istenen değişikliklere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Fifa Ultimate Team’in başarısından ötürü diğer oyun modlarına ilgi göstermemesi ile suçlanan EA, ufak da olsa topluluğun sevdiği Pro Club moduna değişiklikler getirmeye hazırlanıyor.

Fifa 09’dan beri bizlerle olan bu mod, çevrimiçi olarak oynanıyor. 10 kişilik takımlar kurabildiğiniz oyun modunda her oyuncu kendi yarattığı karakteri kullanıyor. Fifa 20 ile birlikte Pro Club’a gelecek en önemli değişiklik de bu karakterlerin özelinde olacak.

İlk değişiklik sevilen LF/RF, LM/RM ve RWB/LWB pozisyonlarının geri dönüşü oluyor. Bu sayede kendinize uygun mevkiyi bulmak çok daha kolay olacak. Buna ek olarak karakter gelişim sistemi de yenilenecek. Pro Club’daki oyuncunuzun boyu ve ağırlığı oynadığı pozisyonu etkilemeye başlayacak.


Örneğin 190 cm boyunda bir ofansif orta saha oyuncusu olmanız hızınızın düşmesine sebep olacak. Aynı şekilde kondisyonunuz da bu durumdan etkilenecek. Sadece kondisyon ve hızlanma üzerine odaklanacak oyuncular ise diğer yeteneklerinde düşüş yaşayacak.

  • Juventus PES 2020 İle Anlaştı, Fifa 2020’ye ”Piemonte Calcio” Kaldı

Buna ek olarak oyuncunuzu geliştirebileceğiniz 30 yeni özellik de Pro Club moduna giriş yapıyor. Bu sayede karakterinizi hayalini kurduğunuz futbolcuya dönüştürebileceksiniz.

EA’in planları arasında Pro Clubs moduna yeni kupalar eklemek de var. Özellikle House Rules Cup (HRC) adı verilen ve kendi parametrelerine sahip olan yeni kupa dikkat çekici duruyor. Örnek vermek gerekirse Long Range Cup adı verilen modda, ceza sahası dışarısından attığınız goller 2 gol sayılacak. Oyuncular HRC üzerinde istedikleri kuralları oluşturarak çok daha eğlenceli olacak. 

Bu değişimler şimdilik çok yoğun görünmese de EA’in bir yerden başladığını görmek umut verici. Bakalım Pro Club modu bu sene neler yapabilecek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.