Kapat
  • Paylaş
  • 260

Epic Ve Valve Savaşı Başladı! Metro Exodus Sadece Epic Games Store’da Satılacak!

Anasayfa
Oyun Epic Ve Valve Savaşı Başladı! Metro Exodus Sadece Epic Games Store’da Satılacak!

[responsivevoice_button voice=”Turkish Female” buttontext=”Sesli Dinle”]

Çıkışına günler kalan Metro Exodus oyunu yeni bir savaşın fitilini ateşledi. Epic ile Valve savaşı resmen başladı. 

Valve’in sahibi olduğu Steam oyun severlerin göz bebeği konumunda olsa da artık karşısında güçlü bir rakibi var. Fortnite ile birlikte herkesin yakından tanımaya başladığı Epic Games kendi oyun mağazası Epic Games Store ile Steam’e rakip olmuştu. Kısa bir süre önce Ubisoft’un The Division 2 oyunun sadece Epic Games Store’da satılacağını açıklayan Epic Games, bu açıklamasının ardından bir bomba daha patlattı. Epic Games tarafından yapılan açıklamada Metro Exodus oyunun sadece Epic Games Store’da satılacağı açıklandı. 

Kıyamet sonrası bir dünyada Rusya’nın başkenti Moskova’da kasvetli bir havada hayatta kalma oyundu olan Metro Exodus oyununda, oyuncular bir nükleer saldırının ardından harap olan Moskova ile birlikte Rusya’nın diğer bölgelerinde etkileyici bir serüvene çıkıyor. Yapımcılığını Deep Silver’ın üstlendiği Metro Exodus oyunu 15 Şubat tarihinde sadece Epic Games Store’da satışa sunulacak. 

Valve’in Steam servisinin Epic Games’in Epic Games Store’a kaptırdığı tek oyun Metro Exodus değil. Ubisoft’un merakla beklenen oyunlarından birisi olan The Division 2 oyunu da sadece Epic Games Store’da yer alacak. 

Oyun geliştiricilerinin Steam yerine Epic Games Store’u tercih etmelerinden en büyük nedenlerden birisi Epic Games’in oyun satışlarından sadece %12’lik bir kesinti yaparken diğer platformların yaklaşık %30 civarında kesinti yapması. 

Steam Metro Exodus’un sadece Epic Games Store’da satışa sunulması üzerine Metro Exodus oyunun ön siparişini durdurdu ve şu açıklamada bulundu. 

“Oyunun kaldırılma kararını Steam müşterilerine yapılmış bir haksızlık olarak görüyoruz. Özellikle bu kadar uzun süren bir ön sipariş periyodundan sonra bu yapılmamalıydı. 15 Şubat’a kadar sürmesini beklediğimiz ön siparişler için Steam müşterilerinden özür dileriz. Ancak bize bu durumu size bildirmemiz için çok az bir süre verildi.”

Metro Exodus Çıkış Tarihi!

Son olarak oyunu Steam üzerinden ön siparişle alan oyuncular oyunu Steam üzerinden indirip oynayabilecek. Epic Games ile Valve arasındaki savaşı resmen başlatan Metro Exodus oyunu 15 Şubat tarihinde PC, PS4 ve Xbox platformları için satışa sunulacak. Oyunun PC sürümü sadece Epic Games Store’dan satın alınabilecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.