Kapat
  • Paylaş
  • 179

Facebook, liderlik koltuğunu devretti!

Anasayfa
Sosyal Medya Facebook, liderlik koltuğunu devretti!

Kısa bir süre önce dünyanın en çok aktif kullanıcıya sahip anlık mesajlaşma uygulaması Facebook, liderlik koltuğunu devretti. İşte Dünyanın en çok aktif kullanıcıya sahip olan yeni anlık mesajlaşma uygulaması!

Facebook tarafından satın alınan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp her geçen gün yeni bir başarıya imza atıyor. WhatsApp şimdi de anlık mesajlaşma uygulaması aktif kullanıcı sayısıyla Facebook’u geride bıraktı. 

En popüler sosyal medya uygulamaları arasında yapılan araştırma raporunda kullanıcıların en çok kullandığı sosyal medya ve anlık mesajlaşma uygulamaları karşılaştırıldı. Raporda yer alan bilgilere göre dünyanın en popüler uygulaması listesinde zirve el değiştirdi. 

Rapora göre en popüler sosyal medya uygulaması WhatsApp oldu. İş hayatının ve günlük hayatın vazgeçilmez uygulaması olan Whatsapp, son zamanlarda yayınlanan yeni güncellemelerle kullanıcılar tarafından daha da benimsendi. Kullanıcıların gönderdiği geri dönüşleri değerlendiren ve hızlı bir şekilde yayınladığı güncellemelerle kullanıcıların kullanımına sunan WhatsApp, çabasının karşılığını almaya başladı.

Yayımlanan raporda WhatsApp’ın aylık kullanıcı sayısı hakkında net bir sayı paylaşılmıyor. Ancak raporda yer alan bilgilere göre uygulamanın aylık aktif kullanıcı sayısı Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısının üstünde. 

2018 yılında aylık 1.5 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştığını açıklayan WhatsApp son açıklamasında 2 milyar aktif kullanıcıya ulaştığını açıklamıştı. Analistlerin açıklamalarına göre özellikle son zamanlarda grup özelliklerine yoğunlaşan WhatsApp, iş yerlerinin en önemli çözüm ortaklarından birisi olacak ve aktif kullanıcı sayısıyla sosyal medya uygulamarına fark atacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.