Kapat
  • Paylaş
  • 303

Facebook Messenger’a Uzun Süredir Beklenen Özellik Geldi!

Anasayfa
Sosyal Medya Facebook Messenger’a Uzun Süredir Beklenen Özellik Geldi!

Facebook’un sahibi olduğu anlık mesajlaşma platformlarından birisi olan Facebook Messenger’a kullanıcıların uzun süredir beklediği özellik nihayet geldi. İşte Facebook Messenger’a gelen o özellik ve nasıl kullanılabileceği!

Facebook’un en çok kullanılan mesajlaşma platformları WhatsApp ve Instagram platformlarında mesaj silme özelliği uzun zamandır bulunuyordu. Kullanıcıların severek kullandığı mesaj silme özelliğiyle birlikte kullanıcılar yazım yanlışlıkları yaptıklarında ya da bir kişiye yanlış mesaj gönderdiklerinde o mesajı silebiliyordu. Sonrasında pişman olabileceğiniz mesajları silme özelliği Facebook Messenger’a geldi. 

Facebook Messenger kullanıcılar tarafından da kullanılabilecek olan “herkes için kaldır” özelliği sayesinede kullanıcılar artık sonrasında pişman olabilecekleri mesajları gönderdikten 10 dakikalık süre zarfı içerisinde kaldırabilecekler. 

Facebook Messenger Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Facebook Messenger’da kullanılmaya başlanan mesaj silme özelliğini kullanmak çok kolay. Gönderdiğiniz ve sonrasında silmek istediğiniz mesajın üzerinde basılı tutarak ekranınızda belirken “Senin için kaldır” ve “Herkes için Kaldır” seçeneklerinden “Herkes İçin Kaldır” seçeceğine dokunduğunuzda mesajınız hem sizden hem de karşı taraftan silinmiş olacak.

Mesaj silme özelliğinden yararlanmak sadece mesajı gönderdiğiniz ilk 10 dakika boyunca aktif olacağından bu özelliği hemen kullanmakta yarar var. Mesajı gönderdiğiniz 10 dakika süre zarfı boyunca silme işlemi gerçekleştirmediğiniz takdirde gönderdiğiniz mesajı silme imkanınız bulunmuyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.