Kapat
  • Paylaş
  • 250

Facebook’tan Gençlere Yönelik Yeni Servis!

Anasayfa
Sosyal Medya Facebook’tan Gençlere Yönelik Yeni Servis!

Sosyal medya devi Facebook son zamanlarda kaybettiği genç kullanıcı kitlesini yeniden kazanmak için yeni bir servis üzerine çalışıyor. İşte Facebook’un gençlere yönelik yeni servisinin özellikleri.

Gençler her ne kadar Facebook’un sahibi olduğu Instagram’a yönelmiş olsa da Facebook gençlerin aynı zamanda Facebook’ta da vakit geçirmeleri için Facebook LOL adında yeni bir servis üzerinde çalışıyor. 

Facebook’un TikTok’a rakip olmak için yeni bir servis üzerinde çalıştığı şu günlerde Facebook’un gençlere yönelik bir başka servis üzerinde de çalıştığı ortaya çıktı. Facebook’un LOL olarak adlandırdığı yeni servisinde GIF’ler ve komik videolar bulunacak. Serviste ayrıca şakalar, deneyipte başarısız olunan şeyler ve hayvanlar gibi kategorize edilen konulara göre düzenlenmiş bir haber akışı da bulunacak. 

LOL servisi üzerinde ciddi çalışmalar yapan Facebook, LOL servisinde, Türkçe’ye internet geyiği olarak geçen meme’leri kullanıcılarla buluşturacak. Facebook’un yeni LOL servisi şu an ABD’de 100 lise öğrencisi arasında test ediliyor. 

Yeni özellikle birlikte 15-21 yaş arasındaki kullanıcılar için Watch  sekmesinin yerine LOL sekmesi geliyor ve Watch sekmesinde olduğu gibi 15-21 yaş arasındaki kişilere uygun ve onlara yönelik içerikler LOL sekmesi altında sunuluyor. 

Konuyla ilgili olarak Facebook tarafından yapılan açıklamada Watch içeriklerinin gençlere LOL sekmesi altında özel olarak sunulmasının ilk planları olduklarını belirtti. Facebook tarafından yapılan bu açıklamanın ardından kullanıcıların akıllarına LOL servisinin Facebook’tan ayrı tıpkı TikTok gibi bir uygulama olarak sunulacağı geldi. 

Facebook’un IGTV, Watch ve Lasso adındaki başarısız projelerinin ardından yaşanan ciddi kullanıcı kayıplarının LOL servisiyle geri kazanılıp kazanılmayacağı bilinmiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.