Kapat

Geleceğin Mesleği Robotik Kodlama

Anasayfa
Teknoloji Geleceğin Mesleği Robotik Kodlama

Geleceğin Mesleği Robotik Kodlama Mühendisliği Nedir?

Günümüzde başta bilgisayar, tablet telefon her türlü ev aleti, iş aletleri yani kısacası her türlü teknolojik alet çoğalmaya başladıkça bunları en iyi şekilde programlamak yönetmek için bir iş gücüne ihtiyaç olacaktır.

Bunun için robotik kodlama kursları ülkemizde yavaş – yavaş yaygınlaşmaya başlamıştır. İlkokul yıllarında okullarda çocuklara gösterilmeye başlanmıştır. İsteyene özel kurslar olarak verilmektedir.

İnsanların teknolojiye olan ilgisi bu mesleği cazip hale getirecektir.

Meslek Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

Hayatımızı etkileyecek tüm yaşantımızı değiştirecek mesleği seçerken tabi ki her ne kadar popüler meslekler olsa da insanın yetenekleri ilgi alanları ön planda olmalıdır.

Yeteneği ne yöndeyse o tarafa yönelmek gerekir. Müziğe ilgisi olan resmi seven birisini güzel sanatlara yönlendirmek, matematik, fizik seven birini o yönde desteklemek gibi.. Ve tabi iş potansiyeli olan bölümleri seçmek gerekir.

İleride iyi bir işimiz aranan bir eleman olmak istiyorsak tabi önü açık meslekler seçmelisiniz. Geliri de önemli aranan özellikler arasında. Ve tabi çoğu kişinin yanlış yaptığı bir şey özellikle liseden üniversiteye geçerken; olsun da herhangi bir bölüm olsun fark etmez dememek gerekiyor.

Önce hedef belirlemek daha sonra hedeflenen bölümün puanını almak o şekilde ilerlemek gerekir. Aldığın puana göre bölüm seçmek hayatımız için yanlış bir seçim olacaktır.

Baştan Ele Alırsak;

• Kişinin yetenekleri, ilgileri, hoşlandığı şeyler
• İş potansiyeli, işe kolay girilip girilmeyeceği
• Geliri

Maalesef günümüzde çoğu kişi istediği mesleği yapmıyor, yapamıyor. Ya önü açık geliri yüksek diye bir meslek seçiliyor ya da bir fikir sahibi olmadan aileler istiyor diye bir bölüm seçilip o yönde ilerleniyor.

Sonrasında işinde mutsuz, huzursuz, isteksiz, çalışmak istemeyen insanlar çıkıyor karşımıza. Bu yüzden ne olursa olsun kim ne derse desin kendi isteklerimize, zevklerimize göre bir program yapmalı o yönde ilerlemeliyiz. Seçeceğimiz bölümü çok iyi araştırmak bize uygun mu değil mi çok iyi kavramak gerekir.

Meslek seçimini şansa kesinlikle bırakmayın. Hedefimize ulaşana kadar çabalamalıyız. Kesin, net kararlar almakta fayda var. Unutmayın hayatımız bizim ellerimiz de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.