Kapat

GİST 2019’da Neler Vardı?

Anasayfa
Oyun GİST 2019’da Neler Vardı?

Bir çok oyun severin merakla beklediği ve büyük markalarında içinde bulunduğu GİST 2019 tüm hızıyla devam ediyor! İşte detaylar..

Gaming İstanbul Oyun Fuarı (GİST 2019) 31 Ocak’ta Yeni kapı Avrasya Gösteri ve  Sanat Merkezi’nde açıldı. 4 Şubat’a kadar devam edecek olan oyun fuarında birbirinden çeşitli etkinlikler düzenlenmekte. Ülkemizde de oyun sektörü hızlanarak büyümekte. Bu durumda oyun sektörü; sinema, müzik ve tv gibi pazarları gerisinde bırakarak eğlence sektörünün en önemlisi durumuna gelmiştir. Dünya’ da ülkemiz ,bir milyar doları aşan oyun ihracatıyla dünyanın en hızlı büyüyen pazarlarından birisi oldu.

GİST 2019’da Neler Var?

Türkiye’de giderek artan oyun sektörünün gelişmesinde büyük katkısı olan bu tür etkinlikler insanları oyunlara daha fazla ısındırıyor. Geçen sene de yapılan etkinlikte sektör açısından önemli duyuru ve etkinlikler yapılmıştı. Microsoft XBox One konsolunun lansmanını bu fuarda yaptı. Bu fuara katkıda bulunan tüm sponsor ve markalar da etkinliklerini GİST 2019’ da yapacak. Fuar tüm oyun severlerin ilgisini çekmiş durumda. Dünyada ilk defa çıkacak oyunlar da GİST 2019 etkinliğinde tanıtılacak. Bununla birlikte heyecan dolu yarışma ve turnuvalarda bu fuarda yapılacak. 

Dünyada 200 milyonu aşkın oyuncusu bulunan Fortnite Türkiye’ deki en büyük etkinliğini bu yılki fuarda yapacak. GİST 2019’un 100 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Asıl sponsor olan Hepsi burada ile gerçekleştirilen GİST 2019 bir çok oyun severin heyecanla beklediği etkinliklerden biriydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.