Google Asistan Yüz Tanıma Teknolojisini Kullanmaya Başlayacak!

Google’ın sesli asistanı Google Asistan gelişmeye devam ediyor. Google Asistan şimdi de yüz tanıma teknolojisini kullanarak kullanıcılarına daha fazla konfor ve daha fazla güvenlik sunacak.

Akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar derken artık hayatımıza dahil olan sesli asistanlar gelişmeye devam ediyor. Google’ın sesli asistan alanındaki başarılı çözümü Google Asistan, kullanıcısına daha iyi hizmet sunmak için yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. 

Gelen son bilgilere göre Google Asistan kısa süre içerisinde yüz tanıma teknolojisini de kullanacak. Google Asistan’a eklenecek olan yeni yüz tanıma özelliğiyle birlikte Google Asistan şunları yapabilecek. 

  • Sizi tanıyarak günlük hayattaki seçimlerinizi size göre oluşturma ve bunları belirleme.
  • Sağlık kimliğinizi oluşturarak sağlık verilerinizi depolama. 
  • Daha kolay kullanım sunabilme. 

Google Asistan’a yüz tanıma özelliğinin ne zaman geleceği şimdilik bilinmese de Google I / 0 2018 etkinliğinde Google Asistan’ın sizin yerinize işletmeyi arayarak randevu alma özelliğini duyurmuştu. Google Asistan konusunda ince eleyip sık dokuyan Google’ın Google Asistan’a getireceği yüz tanıma özelliğiyle birlikte sesli asistanı alanında yeni bir dönem başlatacak gibi görünüyor. 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.