Kapat

Google Chrome’un sonraki sürümünde Dark Mod geliyor!

Anasayfa
Yazılım Google Chrome’un sonraki sürümünde Dark Mod geliyor!

Mac’ler için Chrome 73’e karanlık mod ekleyeceği iddia ediliyor.

Google’ın popüler Chrome tarayıcısı, MacOS Mojave için Dark Mode özelligi planlanıyor.

Chrome 73, tarayıcıya belirli kümelerdeki sekmeleri düzenleyebilen bir özellik eklemek için hazırlandığı söylentileri var Microsoft’un gelecek güncelemelerde Windows Dosya Gezgini’ne getireceği bildirilen benzer işlevi anımsatıyor olabilir. Mac’ler için Chrome 73’e karanlık mod ekleyeceği iddia ediliyor.

Chrome’un (73) bir sonraki sürümü, sekmeleri düzenlemek için yeni bir özellik ile gelebilir. Şu anda Chromium geliştirme topluluğuna “Sekme Gruplandırması” olarak biliniyor ve açıkça farklı kategoriler veya kümeler içeren sekme grupları oluşturma yeteneği ekleniyor.

Tanımları, bu kümelerin görevlere veya takiplere göre, örneğin “verimlilik” veya “medya” olarak tahsis edilebileceğini göstermektedir. Bu yeni özellik, birden çok sekmenin yeni bir pencereye aktarılmasını sağlayacak.

Şu anda,Google Chrome için kullanılabilen üçüncü taraf karanlık temaları var, ancak Chrome Kullanıcı Arayüzündeki tüm öğeleri karanlık yapılamayabilir. Bu güncelleme ile kapsamlı bir karanlık mod ekleyecektir.

Güncelleme özellikleriyle ilgili olarak, artık Crome (73)‘ün tarayıcıya karanlık bir mod ekleyeceği iddia ediliyor. Ancak, bu sadece Mac’lerdeki tarayıcı için geçerli olabilir. Öte yandan sekme gruplama özelliği, tüm platformlarda Chrome için kullanılabilir.

Alternatif bir görünüm için kararlı bir Chrome güncellemesine girmesi için önümüzdeki yıla kadar beklememiz gerekecek, ancak açık kaynaklı Chromium tarayıcısını indirerek sürücüyü erken test edebilirsiniz.

Chrome’un karanlık modu nasıl test edebilirim?

Bunu kendiniz yapmak için Mac’inizde Chromium‘u indirerek başlayın, ardından uygulamayı Uygulamalar klasörünüze taşıyın. Şimdi Terminal uygulamasını açın ve karanlık modunu aktif etmek için bu kodu girin:

/Uygulamalar/Chromium.app/Contents/MacOS/Chromium –force-karanlık mod

Chrome’un karanlık modunun yalnızca karanlık modda macOS’un etkin olduğu durumlarda kullanılmasını istiyorsanız, aşağıdaki kodları girin:

/Uygulamalar/Chromium.app/Contents/MacOS/Chromium –enable-feature = DarkMode

Chromium’u varsayılan tarayıcınız olarak kullanmak istemezsiniz; Bunun için çok kararsız. Ancak, Chrome’a gelmeden önce yeni özellikleri denemek harika bir şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.