Kapat

Google Haritalara Radar Özelliği Geldi

Anasayfa
Haberler Google Haritalara Radar Özelliği Geldi

Artık günümüzde hayatımızda cep telefonları çok önemli yer tutmaya başladı. Ve artık insanlar kimseye bir şey sormadan kendi rotlarını çizebiliyorlar çünkü yanlarında Google haritalar uygulaması var.

Daha da güzeli Google haritalara radar özelliğinin gelmesidir. Sürücülerin korkulu rüyası olan radarlar artık haritalarda yerini alacak ve böylelikle sürücüler de daha rahat olabilecek. Sürücülerin artık radardan ceza alması daha az bir seviyeye indirgenecek bu sayede sürücüler yolları üzerindeki radarları kolayca fark edeceklerdir.

Navigasyonun Yararları

Radar özelliğinin gelmesi sürücülere avantaj sağlama açısından da çok büyük bir artı. Radarların haritalarda gözükecek olması sürücülerin artık tedirginlik yaşamaması anlamına gelmektedir. Bu özelliğin açılmasıyla beraber artık sürücüler nerede hız yapmayacaklarını bilecek hale geleceklerdir.

Radar özelliği haritalarda çok belirgin bir şekilde gösterilip görünür simgelerle yerleri belli olacaktır. Bu radar desteği uygulamanın bir süredir üstünde durduğu ve nihayet artık kullanılmaya başlandığı bir çalışmasıdır.

Google haritalar zaten sık sık yaptığı yenilikler sayesinde adından çokça söz ettirdiği için bu desteğin de gelmesi insanları bu uygulamaya tekrar itti. Gece vakti uzun yollarda radar korkusu taşıyan sürücüler artık gece vakti de gündüz gibi yollarına rahatça devam edebilecekler.

Zaten artık sürücülerin çoğu navigasyonu takip ettiği için radara pek dikkat edemiyorken navigasyonun yanında ek olarak böyle bir desteğin gelmesi de sürücülerin işimi oldukça rahatlatmaktadır. Siz farkında değilken size binlerce ceza kesen radarlar bu uygulama sayesinde sizlere ceza kesemeyecek hale gelecektir.

Navigasyon Kullanımı

Sürücüler özellikle de uzun yol şoförleri bu desteğin gelmesini öğrendikten sonra çok mutlu olmuşlardır. Çünkü radarlarla en çok içli dışlı olanlar yine onlardır. Sürekli yollara odaklanmaktan bazen radarları unutabiliyor ya da neyin nerede olduğunu göremeyebiliyorlar. Şimdi daha erken haberi olacak ve daha dikkatli davranarak radar cezasını hafifletecek veya tamamen ortadan kaldıracak. Radarlar sürücülere kesilen cezanın büyük çoğunluğunu oluşturmaktadır.

Sürücüler yola çıktıklarında Google Haritalar uygulaması sayesinde radarların yerlerini tespit edecek ve o bölgelerde daha dikkatli olacaktır. Uygulama başarılı bir şekilde çalışırken sürücüler için devrim niteliği taşımaktadır. Kullanımı kolay olan uygulama akıllı telefonlarda bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.