Kapat
  • Paylaş
  • 363

Google Katlanabilir Pixel Modeli Üzerinde Çalışıyor!

Anasayfa
Mobil Google Katlanabilir Pixel Modeli Üzerinde Çalışıyor!

İşte Google’ın katlanabilir akıllı telefonuyla ilgili detaylar

2019 yılına damgasını vuracak olan katlanabilir tasarımlı akıllı telefonlar kullanıcılar tarafından merakla beklenirken, Google kendi katlanabilir akıllı telefonu için çoktan çalışmalara başlamış gibi görünüyor. İşte Google’ın katlanabilir akıllı telefonuyla ilgili detaylar.

Son zamanların en çok konuşulan akıllı telefon konularının başında gelen katlanabilir tasarıma sahip akıllı telefonların 2019 senesine damga vurması beklenirken teknoloji devleri de gelişmeleri yakından takip ediyor. Kısa bir süre önce ilk örneğini Çinli akıllı telefon üreticisi Rouyu tarafından gördüğümüz katlanabilir ekrana sahip akıllı telefonlar için, Samsung, Huawei, LG ve Sony ile birlikte Apple’ın da çalışmaları sürüyor.

Akıllı telefon pazarının büyük bir bölümünü elinde barındıran teknoloji devlerinin ardından Google’ın da kendi katlanabilir tasarıma sahip akıllı telefonu üzerinde çalışmalar yaptığı ortaya çıktı.

Yaptığı başarılı sızıntılarla adından söz ettiren Eldar Murtazin tarafından paylaşılan son sızıntılara göre Google, Pixel 3 ve Pixel 3 XL modellerinin yanında katlanabilir ekranlı bir Pixel modeli üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor.

Murtazin’in sızıntısının ardından yalnızca üst seviye akıllı telefon bilgilerini sızdıran bir kuruluşta Google’ın katlanabilir / bükülebilir bir telefon üzerinde çalıştığını aktardı.

Google’ın yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonunun özellikleriyle ilgili olarak şimdilik elimizde herhangi bir bilgi bulunmasa da Google’ın geçtiğimiz aylarda katlanabilir tasarıma sahip Android cihazlar için destek vereceklerini açıklaması ve hatta USPTO’dan menteşeli bir telefon için patent alması da Google’ın bükülebilir özelliğe sahip akıllı telefonunun yakın bir zamanda görülebileceğinin ipuçları olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.