Kapat

Google Lüks Saat Üreticisinin Teknolojilerini Satın Alıyor!

Anasayfa
Genel Google Lüks Saat Üreticisinin Teknolojilerini Satın Alıyor!

Uzun yıllardır mekanik saat üretimi yapan ünlü saat firmaları teknolojinin gelişmesi ile son yıllarda akıllı saat üretimi teknolojileri geliştirmeye başladı. Bu ünlü saat üreticilerinden biri olan Fossil’de saatleri ile kaliteyi sunan markalardan biridir. Son teknoloji ile geliştirdiği Wear OS İşletim Sistemi ile öne çıkmıştır. Ünlü saat firması Fossil geliştirdiği teknoloji ile ilgili şaşırtıcı bir açıklama yaparak dikkatleri üzerine çekmiştir. Yapılan açıklamada dünyaca ünlü internet firması olan Google’ın teknolojiyi satın almak istediği duyurulmuştur. Henüz anlaşma sağlanmadığı ancak ünlü saat firması Fossil ile Google’ın anlaşma için görüşmeler yaptığı açıklanmıştır. 

Google Fossil Saat Firmasının Teknolojilerini Alıyor mu?

Dünyaca ünlü internet firması olan Google en çok kullanılan arama motoru ve kullanıcıya sunduğu birçok program ile tanınıyor. Tüm dünyada milyonlarca insanın internet üzerinde faydalandığı Google’ın ünlü saat markası Fossil’in teknolojilerini satın alacağı haberi büyük şaşkınlık yarattı. Medyaya yansıyan haber Fossil saat firması yöneticilerinden geldi. Anlaşma için masaya oturulduğu belirtildi. Edinilen bilgilere göre Google’ın 40 milyon dolar karşılığında ünlü saat markası Fossil’in sır gibi saklanan üstün teknolojisini satın alacağı belirtiliyor. Teknolojinin mülkiyet hakkını alacak olan Google’ın aynı zamanda Fossil’in Ar-Ge ekibinden mühendisleri de kendi bünyesine katmak istediği açıklanıyor. Henüz piyasaya çıkmamış ve ne olduğu bilinmeyen hatta sır gibi saklanan bu teknolojinin akıllı saatlerde yer alıp almayacağı da bilinmiyor. 

Google Fossil Saat Firması İle Anlaştı mı?

Google’ın ünlü saat firması Fossil’in geliştirdiği akıllı saat teknolojisini satın alacağı hakkında yapılan açıklamalar anlaşmanın ay sonuna kadar sağlanacağı yönündedir. Yapılan anlaşma sonucu 40 milyon dolar karşılığı Google’ın Fossil’in akıllı saat teknolojisini satın alacağı yönündedir. Teknoloji ile birlikte Fossil Ar-Ge ekibinde çalışan 200 mühendisinde Google bünyesine geçeceği açıklandı. Ünlü saat firması Fossil’in 2015 yılında 260 milyon dolara satın aldığı Misfit ile bu teknolojiyi geliştirdiği açıklanmıştır. Google’ın bu teknoloji ile akıllı saat sektörüne girip girmeyeceği ya da teknolojiyi ne için kullanacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.