Kapat

Google Plus kapanıyor!

Anasayfa
Genel Google Plus kapanıyor!

Google Plus bilinen adı ile Google+ sosyal ağ ve kimlik hizmeti veren bir kuruluştur. Facebook’a rakip olarak oluşturulan bu servis sonunda kapanıyor.

İstediği başarıyı yakalamayan Google’ın servislerinden biri olan Google Plus hizmeti artık kapanma aşamasına geldi ve kapanma tarihi de Ağustos ayı olarak açıklandı. Kuruluş yıllarında davetiye sistemi ile hizmet veren Google Plus sonrasında ise 18 yaş üstü her kullanıcıya üyeliklerini açmıştı. Şimdiler de ise başarı sağlayamayan sosyal ağ olan Google Plus kapanma haberi geldi… İşte detaylar…

Google bir çok alanda geliştirdikleri hizmetler ile yıllardır her ülkeye hizmet sağlamaktadır. Facebook’un geçtiğimiz yıllarda çok yaygın olması ile beraber Google’da bu işte bende varım diyerek Google Plus adında çıkardığı sosyal ağ ile Facebook’un önüne geçmeye çalışılmıştı. Sonrasında ise istediği başarıyı yakalamayan Google Plus hizmetinin kapanması Ağustos ayında belli iken son zamanlarda tespit edilen güvenlik açığı sonrası kapanış tarihini Nisan’a çektiği haberleri ortada dolanıyor.

Tespit edilen güvenlik açığı sonrası 50 milyonu aşkın kullanıcıyı tehdit eder hale gelmesi Google Plus’ın erken tarihlerde kapanmasına yol açtı. Google Plus ağını ise aktif olarak kullanılan kullanıcılar artık 4 Şubat’tan itibaren uygulamada bir çok hareketlere sınırlandırma gelecek ve hiç bir şey yapamayacaklar.

“Google Plus kapanıyor!” üzerine 1 yorum

  1. ertuğrul says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.