Kapat
  • Paylaş
  • 385

Google’da Aranmaması Gereken Kelimeler!

Anasayfa
Güvenlik Google’da Aranmaması Gereken Kelimeler!

Yaklaşık olarak 2 milyar sitenin bulunduğu internette aradığımız şeyleri bulmamıza yarayan Google’da bu 5 kelimeyi aramayın. İşte Google’a aramamanız gereken 5 şey!

İnternet üzerinde her şeyi bulmamızı sağlayan Google’a artık her cihazdan erişim sağlanabiliyor. İnternetin hayatımızda fazlasıyla yer etmesiyle birlikte pek 7’den 70’e pek çok kişi Google kullanarak aramalar yapabiliyor. 

Güvenliğini sorgulamadan kabul ettiğimiz arama sonuçları başımıza büyük dertler açabilir. İşte Google üzerinden aramamamız gereken 5 şey. 

1- Nasıl Zengin Olurum!

Google’da en çok aranan konuların başında gelen “Nasıl Zengin Olurum?” sorusu, pek çok kişiye yeni umutlar sunsa da işin arka planında dolandırılma riski bulunuyor. İnternet üzerinde binlerde sitede nasıl zengin olurum sorusunun cevabı aransa da kişiler bu gibi sitelere para ödeyerek dolandırılıyor. Network marketing ve saadet zinciri gibi yöntemlerle insanlara umut aşılayan dolandırıcılar kişilerin paralarını çalarak kayıplara karışıyor. 

2- Faizsiz / Düşük Faizli Kredi!

Artan pahalılık ve döviz fiyatlarıyla birlikte ülkece zor günler geçirdiğimiz şu günlerde Google’da en çok aranan konulardan birisi de faizsiz ya da düşük faizli kredi araması. İnternet üzerinden güvenilirliğini sorgulamadan inandığımız sorgulama sonuçlarıyla birlikte dolandırıcıların ağına düşüp dolandırılabilir ya da elimizde bulunan parayı da kaybedebiliriz. 

3 – Suç Aletleri Yapımı!

Google üzerinden pek çok suç aletlerinin nasıl yapıldığıyla ilgili bilgiler edinmek mümkün. Her ne kadar gizli sekmelerden arama yapıp kendimizi güvende hissetsek dahi aradığımız her şey kayıt altına alınıyor. İleride başımıza büyük sorunlar açmamak için Google üzerinden suç aletleri yapımı aramasını yapmamakta yarar var. 

4- Rahatsızlıklar!

Google üzerinden aranmaması gereken bir diğer şey ise rahatsızlıklarınızdır. İnternet üzerinde pek çok şeyle ilgili olduğu gibi rahatsızlıklar ile ilgili de çeşitli içerikler bulunmaktadır. Bu tarz içerikler uzmanlar tarafından yazılmadığı için ya da içeriklerde yapılması gereken şeylerin etkisi kişiden kişiye farklılık gösterebileceği için rahatsızlıklarınızı Google’da aramamızda yarar var. Eğer ki bir rahatsızlığınız varsa bu konu hakkında Google yerine en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanızda büyük yarar var. 

5- Herhangi Bir Kanser Türü!

Google’da en çok aranan konuların başında kanser türleri gelmektedir. İnternet üzerinde sıkça içeriğin bulunabileceği kanser türlerinin belirtileri pek çok şey olabileceği için kişiler arama sonuçlarına güvenerek kendilerini kanser hastası olarak düşünüp internette yer alan zararlı tedavileri uygulayabilir. Kişiye kötü sonuçlar doğurabilecek bu durum karşısında Google’da aramak yerine sağlık kuruluşlarına yönelmekte yarar var. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.