Kapat

Huawei P30 Pro’nun Ekran Tasarımı Ortaya Çıktı!

Anasayfa
Mobil Huawei P30 Pro’nun Ekran Tasarımı Ortaya Çıktı!

İşte Huawei P30 Pro’nun ekran tasarımı!

Huawei’in üst segment akıllı telefon serisi olan Huawei P serisinin yeni modeli Huawei P30 Pro’nun ekran tasarımı ortaya çıktı. İşte Huawei P30 Pro’nun ekran tasarımı ve Huawei P30 Pro hakkında son dedikodular.

Huawei’in kısa bir süre önce tanıttığı Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro modeller kullanıcılar tarafından çok beğenilirken gözler Huawei’in üst seviye amiral gemisi Huawei P30 Pro’ya çevrilmişti. Huawei P20 Pro’nun kullanıcılar tarafından çok beğenilmesiyle birlikte Huawei P30 modelleri üzerinde çalışmaya başlamıştı.

Twitter üzerinden satışa sunulmayan akıllı telefonlarla ilgili bilgiler paylaşan Ben Geskin kısa bir süre önce Huawei P30 Pro’ya ait olduğunu belirttiği video henüz gündemdeki sıcaklığını korurken Huawei P30 Pro’ya ait olduğu iddia edilen ekran koruyucu cam modelleri ortaya çıktı.

Huawei P30 Pro’nun ön tasarımını görmemizi sağlayan bu ekran koruyucular, Huawei’in P30 Pro modelinde de çentikli bir tasarım kullanacağını gösteriyor.

Ben Geskin tarafından paylaşılan videoda da su damlası şeklinde, sadece kamera çentiği ile geleceği görülen Huawei P30 Pro’nun ortaya çıkan ekran koruyucuları da bu tasarımı doğruluyor.

Huawei P30 Pro’ya ait olduğu iddia edilen ekran koruyucuları Samsung’un önümüzdeki yılın mart ayınca tanıtacağı Samsung Galaxy S10 ve Samsung Galaxy S10+ modellerinin ekran koruyucuları ile de karşılaştırılıyor.

Samsung’un yeni amiral gemi modelleri olacak olan Samsung Galaxy S10 ve Galaxy S10+ modellerine ait olduğu iddia edilen ekran koruyucuları ise Huawei P30 Pro’ya ait olduğu iddia edilen ekran koruyucularından farklı. Zira Samsung’un ekran koruyucularına baktığımız zaman sadece ufak bir çıkıntı görülüyor ki bunun da bir çıkıntı değil ahize olduğu düşünülüyor.

Huawei P30 Pro modeli Samsung’un Galaxy S10 ve Galaxy S10+ modellerinden farklı olarak kamerayı ekranla birleştirmeyecek. Huawei P30 Pro modeliyle ilgili olarak ortaya çıkan bir diğer bilgi ise Huawei’in P30 Pro modelinde kullanacağı kamera özellikleriyle ilgili.

Ortaya çıkan bilgilere göre Huawei, Mate 20 Pro modelinde kullandığı kameranın daha da gelişmişi olan Sony’nin 38 megapiksel çözünürlüğünde 1/1.8 inç IMX607 kamera sensörünü kullanacak.

Sony’nin bu gelişmiş kamera sensörü, renkli pikseller ile beyaz pikselleri bir arada sunuyor. Bu sayede sensör daha fazla ışık yakalayabiliyor ve daha keskin görüntüler sunuyor.

Ayrıca Sony’nin yeni sensör yapısı düşük ışıktaki fotoğrafların daha net görünmesini sağlarken sunacağı QPDAF özelliği ise yüksek otomatik netleme de sunduğu gelen bilgiler arasında. Huawei’in yeni P serisinin önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

Huawei P30 özellikleri 

Huawei’nin yapay zekası ile tüm dikkatleri üstüne çeken Kirin 980 işlemcisi ile geleceğine kesin gözüyle bakılıyor  Huawei P30 modelinin 8 GB RAM kapasitesine sahip olacağı da sızıntılar arasında yerini alıyor.

Yine aynı şekilde 7 nm Kirin 980 işlemcisinden gücünü olan P30 Pro modelinin ise 10 veya 12 GB‘lık RAM seçeneği ile tanıtılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.