Kapat

iMac Pro ve 5K iMac: Sonuçlar sizi şaşırtacak

Anasayfa
Teknoloji iMac Pro ve 5K iMac: Sonuçlar sizi şaşırtacak

MacBook Pro en yeni işlemcilerle güncelledi

İMac Pro Aralık ayında piyasaya çıktı sekiz çekirdekli 32GB RAM, 1 TB depolama alanı ve 8GB VRAM’li bir Radeon Pro Vega 56 ile 3.2GHz Intel Xeon W işlemciye sahip. Ayrıca güzel Space Grey’de. Spesifikasyonlar ve özel boya işi mükemmel, ancak 18 bin Türk Lirasına mal olacak. Bunun giriş seviyesi iMac Pro olduğunu unutmayın.

5K iMac, 4.2GHz Intel Core i7, 40GB RAM, 500GB SSD ve 8GB VRAM’li Radeon Pro 580 grafiği ile donatılmıştır. Kutunun dışında, bilgisayar 8GB RAM ile geldi. Performansı karşılaştırmak için ölçme aletleri ile testler yaptık ve 8K klip düzenledik. İMac Pro, benchmark skorlarını kolayca kazandı ve altı saniyeli 8K RED klibi aynı derecede kolaylıkla ele aldı. 5K iMac, 8K klipsle çalışıyor, fanları havaya kaldırıyor ve işlem sırasında kekemelik yaşıyordu. Net performans kazanan iMac Pro.

Tasarım ve özellikler

Her ikisi de Apple’ın klasik tasarımı olan L şeklinde stand ve 5120 ile 2880 5K ekranları ile birlikte 500 nits parlaklık sunuyor. Renk farkı olmasaydı, bu iki bilgisayarı birbirinden ayıramazsınız.
Açıkçası, düz iMac ve iMac Pro önemli bir renk seçeneği karşısında çok benziyor: iMac’in gümüş alüminyumuyla iMac Pro’nun alan gri alüminyumda. Doğal olarak, iMac Pro’nun Magic Mouse’u ve Magic Keyboard’u hepsi bir arada aygıtı yapan, tatlı bir uzay gri renkte gelir ve Apple yeni renkte düz bir iMac işareti göstermiyor.
İMac Pro ile iki ilave USB-C / Thunderbolt 3 portu, daha hızlı bir 10GB ethernet portu ve yükseltilmiş bir 1080p FaceTime kamera ile geliyor. Ne yazık ki, RAM’i kendiniz de yükseltme olanağınız yok.

Sonuç

Kral iMac Pro’yu başından itibaren taçlandırdık – yapmak kolay bir seçimdi – ancak iki bilgisayar arasında karar vermek hala müşteriler için zor bir karar olacak. Etkileyici bir 5K iMac alabilir, RAM’i yükseltebilir ve iMac Pro’yı atlarsanız 7 bin  Türk Lirası kurtarabilirsiniz. Ancak iMac Pro sunduğu şey göz ardı edilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.