Kapat

İnceleme: Apple iPhone XR

Anasayfa
Mobil İnceleme: Apple iPhone XR

İPhone XR, XS modellerinin arasında kalıyor.

Daha düşük çözünürlüklü LCD ekranı ve sadece tek ön kamerası var. Bazı ufak eksiklikleri daha mevcut, ama bu en iyi genel İPhone olması için yeterli mi?

Cihazın bir 6.1 inç IPS ekranı var, ancak çözünürlüğü 2018’de piyasaya sürülen 6.700 TL bir telefon olmasına rağmen 1080p bile değil.

Çözünürlük, diğer X serisinden daha düşük bir 324 PPI piksel yoğunluğuyla sonuçlanıyor.

Üstelik, cihazda hem iPhone XS hem de XS Max’in bulunduğu 4 GB’ye kıyasla 3 GB RAM bulunuyor. Cihaz IP67 toz ve suya da dirençlidir
Cihaz ayrıca stereo hoparlörlere de sahipken, hızlı şarj ve Qi kablosuz şarj etmeyi de destekliyor.

Tasarım:

6 mm daha kalın olmasına rağmen iPhone XS’den daha kalın hissediyor. XR, 1,792 x 828 yerel çözünürlükte ve 324 PPI piksel yoğunluğunda çalışan bir 6.1 inç IPS ekrana sahiptir.

 


Yaklaşık% 9 daha ağırdır. İphone XR’nin arka kamerası kasadan 1,55 mm dışarı çıkıyor, gövde Apple’ın iPhone 8’de kullandığı modele benziyor.

Kamera:

İphone XR, Apple’ın yeni cihazlarında kullandığıyla neredeyse aynı kameralara sahip. XR, elektronik görüntü sabitleme (EIS), Akıllı HDR ve Retina flaşı destekleyen 7 MP ön kameraya sahiptir.

Arka kamera, yüksek ışık duyarlılığı için f / 1.8 diyafram ve 1,4 mikron piksele sahip 12 MP. Bu sensörün, iPhone XS’deki ana kamera gibi çalışmasını beklemekteyiz, ancak ikinci 2x optik zum olmasa da. Apple ayrıca XR üç portre modu sunuyor.

Performans:

XR, 2 Vortex güç çekirdeğine sahip, 2.49 GHz’e kadar saat ve Tempest adlı dört güç tasarrufu ünitesine sahip altı çekirdekli işlemci olan Apple A12 Bionic SoC tarafından destekleniyor.

Apple iPhone XR Genel Özellikleri

İşlemci: Apple A12 Bionic
Grafik: Apple A12 Bionic GPU
Bellek: 3072 MB
Depolama :
64GB ×128 GB × 256GB
Ağırlık: 194 g
Fiyat: 6700 TL
Bağlantılar:Apple anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.