Kapat

İnstagram çöktü mü?

Anasayfa
Sosyal Medya İnstagram çöktü mü?

­İnstagram akışı yenilenmiyor!

İnstagram yönetimi henüz konu ile ilgili bir açıklama yapmazken, kullanıcılar web servisine erişemiyor. Mobil uygulamada ise akış yenilenemezken sadece hikayeler kısmı görülebiliyor. Hatta bazı kişilerde bu bölüm bile görünmüyor.

Sunuculardan kaynaklı bu durum yine de herkesi etkilememiş gibi görünüyor. Bazı kullanıcılar uygulamaya erişmekte sorun yaşamazken, her 10 kişiden neredeyse 8’i şu an servise bağlanmakta sıkıntı yaşıyor.

Instagram’da Türkiye’de özellikle İstanbul ve çevrelerinde erişim sorunu yaşandı. Instagram’daki sorunun, başta Fransa olmak üzere, İspanya, Hollanda, Polonya’nın yanı sıra Amerika kıtasında New York, Brazilya’nın doğu bölgeleri ve Peru’nun batı kıyısında da sorun yoğunlukla yaşandı.

İNSTAGRAM NEDİR?

İnstagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010’da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır.

İnstagram ilk başta sadece iPhone, iPad ve iPod Touch aletlerinde kullanılırken 2012 Nisan’da Android 2.2 (Froyo ve üstü yüklü kameralı telefonları da destekledi. Uygulama iTunes App Store , Google Play online satış mağazalarında ve Microsoft Lumia Mağazalarında dağıtılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.