Kapat
  • Paylaş
  • 278

Instagram Milyonlarca Takipçiyi Sildi!

Anasayfa
Sosyal Medya Instagram Milyonlarca Takipçiyi Sildi!

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram kullanıcılarının canı kaybolan takipçileri nedeniyle sıkkın. Peki Instagram’a ne oldu? Takipçiler neden kayboldu ? 

Özellikle gençlerin kullandığı sosyal medya platformu Instagram’da yaşanan takipçi silme olayı pek çok kişinin sinirlerini bozdu. Konuyla ilgili olarak Instagram’dan resmi bir açıklama geldi. 

Instagram’da bir çok kullanıcı tarafından fark edilen kaybolan takipçi sorununun ardından Instagram sonunda beklenen açıklamayı yaptı. Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Instagram, kaybolan takipçi hatasının farkında olduklarını ve hata üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Sabah saatlerinde aralarında Ariana Grande ve Selena Gomez’in de bulunduğu pek çok ünlü ismin Instagram takipçilerinde önemli bir düşüş yaşanmış ve bu düşüşün ardından diğer Instagram fenomenleride takipçi sayılarında önemli bir düşüş yaşandığını belirtmişti. Ünlü YouTuber James Charles tarafından yapılan açıklamada bir günde yarım milyon takipçisinin Instagram üzerinden silindiğini belirtti. 

Kısa bir süre önce Instagram’ın sahte Instagram hesaplarını temizleyeceği yönünde haberler ortaya çıkmış ve konuyla ilgili olarak Instagram tarafından resmi bir açıklama yapılmamıştı. Instagram’da yaşanan bu durumun asıl nedeni şimdilik belli olmasa da yaşanan bu durum Instagram’a yakın kaynaklar tarafından sahte takipçi temizliği olarak isimlendiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.