Kapat

Instagram’da Sesli Mesaj Dönemi Başladı!

Anasayfa
Sosyal Medya Instagram’da Sesli Mesaj Dönemi Başladı!

Instagram Sesli Mesaj

Milyonlarca kullanıcısı olan Instagram her geçen gün farklı bir yenilik sunuyor. Değişik güncellemeleri ile birlikte insanlara sunulan değişiklikler arasında sesli mesaj özelliği de bulunuyor.

İlk zamanlarda mesaj gönderme özelliği bulunmazken zamanla Direct bölümünü ekleyerek insanların birbirleri ile yazılı iletişim kurmasına olanak sağladı.

Ancak Instagram bu yenilik ile kalmak yerine daha farklı alanlarda da yenilikler yapma yoluna giderek Direct bölümünden insanların birbirine sesli mesaj gönderebilme özelliğini de getirdi.

Yüzbinlerce kullanıcının Instagramı daha rahat kullanabilmesi için ilerleyen zamanlarda daha da farklı güncellemelerin gelmesi bekleniyor. Instagram sesli mesaj özelliğini kullanabilmek için programı güncellemeniz gerekiyor.

İnstagram Direct Nedir?

İnstagram Direct, insanların birbirine program üzerinden mesaj atabilmesine olanak sağlayan kısmıdır. Bu alandan mesaj atabilmek için karşı tarafın profiline girmeniz ya da mesaj kısmından kişiyi arayıp bulmanız gerekiyor.

Mesajlara çeşitli ikonlar ekleyebilir ve bu bölümden fotoğraf gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. Son derece kullanışlı bir bölümdür.

İnsanların günün birçok saatini Instagram ortamında geçirmesi Direct’in daha yoğun bir şekilde kullanılmasını sağlıyor.

Direct üzerinden normal bir şekilde mesaj gönderebileceğiniz gibi karşı taraf ile görüntülü konuşma yapma imkanınız da var.

İnstagram Yeni Güncellemeleri

Görüntülü olarak görüşme yapabilme güncellemesinden sonra şimdi de sesli mesaj gönderebilme fırsatı sunan Instagram, kullanıcılarına yenilikler sunmaya devam ediyor.

Her geçen gün daha kullanışlı hale gelen Direct, kullanıcılarına sesli olarak mesaj gönderme imkanı da sunmaya başladı. Instagram yönetiminin Directi günlük kullanımda daha da aktif hale getirmek istemeleri sayesinde son derece gelişmiş mesajlaşma özelliklerinin ortaya çıkmasını sağlıyor.

İnstagram Sesli Mesaj Gönderme

Yeni bir uygulama olmasına rağmen insanların beğenisini kazanan sesli mesaj uygulaması için güncel sürümden faydalanmanız gerekiyor. Bir dakikaya kadar gönderebileceğiniz sesli mesajlar hem Android hem de iPhone telefonlara uyarlanmış bir özelliktir.

Birebir mesajlaşmada kullanılabileceği gibi grup mesajlaşmalarında da kullanılabilme imkanı sunmaktadır. Sesli mesaj gönderebilmek için öncelikle Instagram Direct kısmını açmanız gerekiyor.

Daha sonra mesaj kısmının sağ köşesinde bulunan mikrofona basılı tutarak mesajını kaydediyorsunuz.

Kayıt tamamlandıktan sonra bir şey yapmanıza gerek kalmadan ses kaydı karşı tarafa otomatik olarak gönderiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.