Kapat
  • Paylaş
  • 289

İnternet Fiyatlarına Büyük Zam Geliyor!

Anasayfa
İnternet İnternet Fiyatlarına Büyük Zam Geliyor!

Türkiye 1 Ocak 2019 itibariyle yeni bir internet dönemine girmeye hazırlanırken Türk Telekom cephesinden gelen yeni bir zam haberi internet kullanıcılarının sevincini kursağanda bıraktı.

Türk Telekom tarafından yapılan açıklamada kiralık hatlara zam yapılacağı açıklandı.

1  2019 itibariyle gerçek limitsiz internet deneyimi yaşayacak olan Türkiye’deki internet kullanıcıları yapılan internet zamlarının ardından kara kara düşünmeye başladı. Ülkemizin en büyük internet servis sağlayıcısı olan Türk Telekom, 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle internet almak isteyen ve sözleşmesini yenilemek isteyen müşterilere yönelik yeni tarife fiyatlarını yayınlayan ilk firma olmuştu.

4 Mbps hızdan başlayan internet paketleri akıl almayacak derecede yüksek fiyata sunulmuştu. Türk Telekom’un yüksek internet fiyatları kullanıcıların tepkisini çekerken Türk Telekom internet fiyatlarında herhangi bir geri adım atmamıştı.

Türk Telekom’un düşük hızlara sahip limitsiz internet paketlerinin yüksek fiyat etiketiyle satılması kullanıcıların tepkisini çekerken Türk Telekom bugün yaptığı açıklamada Türk Telekom İnternet kullanan kullanıcıların tepkisini ek olarak Türk Telekom alt yapısını kullanan ancak farklı bir internet servis sağlayıcısından hizmet alan kullanıcıların da tepkisini çekti. Türk Telekom yaptığı açıklamada kiralık hatlara yüzde 66’dan fazla zam yapıldığını açıkladı.

Türk Telekom’un bu kararı başta TürkNet olmak üzere internet servisini Türk Telekom’dan alan internet servis sağlayıcılarının tepkisini çekti. TurkNet adına açıklama yapan Sinan Durmuş, Türk Telekom’un bu son zammıyla birlikte internet fiyatlarının eski müşterilerin düşük internet hızı paketlerinde yüzde 66 oranında yüksek internet hızlarında ise yüzde 4.6 oranında zam kararının alındığını belirtti. Durmuş ayrıca, bu zamların üzerine henüz vergi ve masraflarda eklenmemiş durumda. Vergilerin de eklenmesiyle zam oranın daha da yüksek olabileceğini belirtti.

İnternet Fiyatlarına Büyük Zam Kapıda!

Türk Telekom’un zam kararı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından onaylanırsa internet altyapısını Türk Telekom’dan alan diğer operatörlerin internet fiyatlarına yüksek ölçüde zam yapacak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.