Kapat

İos 13 Ne Zaman Gelecek?(Video)

Anasayfa
Mobil İos 13 Ne Zaman Gelecek?(Video)

İos dünya üzerinde en kaliteli işletim sistemidir. Şu anda aktif olarak kullanılan İos 12’nin ardından İos13’ün ne zaman yayınlanacağı merakla beklenmektedir. Resmi bir açıklama olmasa da birçok kaynak 2019 yılının eylül ya da ekim ayında kullanıcılara sunulacağını iddia etmektedir. Şu anda test aşamasında olan sürüm belirli testlerden geçtikten sonra kullanıcı deneyimine sunulacaktır.

Birçok özelliğinde ekleneceği iddia edilen yeni sürümde şu anki sürümdeki hastalarında en aza indirilmesi bekleniyor. Sürümü merakla bekleyen İos kullanıcıları gelecek özelliklerin İos 12 de olması beklenen özelliklerinde bu sürümde yayınlanacağını düşünmektedir. Bu sayede bu sürümde yayınlanmayan birçok özellik yeni sürümde olacak.

İos 13’te Olması Beklenen Özellikler

İos 13’te olması muhtemel en önemli özellik bölünmüş ekranda aynı uygulamayı kullanabilmek. Bilindiği üzere şu anki sürümde bölünmüş ekranda aynı anda iki uygulamayı kullanamamaktayız. Bunu yapmak istediğimizde diğer ekrandaki uygulama aktif hale gelmektedir. Bu sebeple bu özelliğin yeni sürümde olması beklenmektedir. Bir diğer özellik ise siyah temadır. Bir önceki sürümde olması beklenen siyah temanın yeni sürümde yayınlanacağı düşünülmektedir.

Fotoğraf düzenlemede bir diğer beklenen özelliktir. Bu özellik sayesinde fotoğraflara ekleme çıkarma ve güzelleştirme işlemleri yapabilirsiniz. Bunun yanında birçok uygulama yenilenmiş şekilde kullanıcılara sunulacaktır. Birçok sorun ortadan kaldırılacak ve yepyeni bir kullanım deneyimi sunulacaktır. Bu sayede İos kullanıcıları bekledikleri birçok özelliğe kavuşacaklardır.

İos Kullanımı

Dünya üzerinde en önemli işletim sistemi olan İos kullanıcılarının daha fazla özellik kullanabilmesi için belirli aralıklarla yeni sürümler çıkarmaktadır. Bunun sonucunda birçok kullanıcıya sahip olmuşlardır. İos kullanımı oldukça yaygın bir durumdur. Her geçen gün artan İos kullanımının başlıca sebebi geliştiricilerin kullanıcıların istekleri doğrultusunda hareket etmelerinden kaynaklanmaktadır. İhtiyaç duyulan birçok özelliğin yeni yayınlanan sürümlerde kullanıcılara sunulması birçok kullanıcıya yarar sağlamaktadır.

Oldukça yaygın bir kullanımı olan bu işletim sisteminin aktif olarak güncelleme getirip sorunlara çözüm bulması kullanıcıları etkilemekte bunun yanında birçok kullanıcıyı da kendilerine çekmektedir. Oldukça güzel bir kullanım imkanı sunan İos birçok alanda diğer işletim sistemlerini gerisinde bırakmayı başarmıştır. Bunun başlıca sebebi sürekli kullanıcılarını dinleyip yeni özellikler sunmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.