Kapat

İOS11: Yayın tarihi, En İyi Özellikleri, İpuçları

Anasayfa
Mobil İOS11: Yayın tarihi, En İyi Özellikleri, İpuçları

Apple’ın En Son İşletim Sistemi İos 11 Hakkında Herşey

Çıkış Tarihi

Haberlere göre, 12 Eylül’de gerçekleşmesi bekleniyor. Bu durumda muhtemelen iOS 11 güncellemesinin sonraki hafta iPhone’larda olacağını göreceğiz.

IOS 11’i nasıl indirebilirim?

IOS 11’in son sürümü henüz mevcut değildir ve muhtemelen Eylül ayı ortasına kadar olmayacaktır.O zamana kadar, genel beta sürümünü indirerek yeni işletim sistemini test edebilirsiniz.

1. Adım: iOS 11 beta’yı indirmeden önce, kendinizi https://developer.apple.com/programs/ adresindeki Apple Developer Program’a kaydettirmeniz gerekir.Kayıtlıysanız, 2. Adıma atlayın.

2.Adım: iOS cihazınızdan Safari tarayıcısı ile beta.apple.com/ profile sitesine girin. Apple hesabınızla giriş yapın ve yapılandırma profilini indirin. iOS 11 beta yapılandırma profilini yükledikten sonra, cihazınız yeniden başlatılacak.

İOS 11 temel bilgileri

Yepyeni bir App Store

App Store, hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olacak yeni uygulamaları ve oyunları kolayca bulabilmeniz için baştan aşağı yenilendi. Uzmanlardan günlük hikayeler, özel bir Oyunlar sekmesi, her tür uygulama için listeler ve çok daha fazlası. Kısacası, uygulamalara merhaba dediğimiz o günden bu yana App Store’daki en büyük yenilik.

Mesajlar

Tamamen yeniden tasarlanmış uygulama çekmecesini kaydırın; arkadaşlarınızla çıkartmalar, emoji’ler ve oyunlar paylaşın. Kısaca mesaj net: Eğlence elinizin altında.

Siri

Sizi daha yakından tanıyor. Size daha da yardımcı oluyor.Siri, iOS 11 ile sizin için daha fazlasını yapıyor.
Sizi zamanla daha iyi tanıyor, isteklerinizi tahmin edebiliyor ve hatta siz daha sormadan önerilerde bulunabiliyor. Üstelik size dair bildiği her şey uçtan uca şifreleniyor, böylece kişisel bilgileriniz hep gizli kalıyor.

Denetim Merkezi

iOS 11’deki yeniden tasarlanan Denetim Merkezi’ni kişiselleştirebilir, böylece en sık yaptığınız şeylerle ilgili ayarları değiştirebilirsiniz.

Kilit Ekranı

Kilit Ekranı şimdi her zamankinden daha marifetli. Tüm bildirimlerinize ulaşmak için parmağınızı ekranın üst tarafından aşağı kaydırmanız yeterli.Bir bakışta hem en son bildirimlerinizi hem de cevapsız olanları aynı yerde görüntüleyebilirsiniz.

Rahatsız Etme modu.

iPhone’unuz direksiyon başında olabileceğinizi algılıyor ve yol boyunca aramaların, mesajların ve bildirimlerin dikkatinizi dağıtmasını engelliyor. Size ulaşmaya çalışanlara da o an araç kullanmakta olduğunuzu otomatik olarak bildiriyor.

Otomatik Kurulum

Yeni iPhone’unuzu veya iPad’inizi mevcut iOS aygıtınıza yaklaştırın; birçok kişisel ayarınız, tercihiniz ve iCloud Anahtarlığı’ndaki parolalarınız anında güvenli bir şekilde aktarılsın.

Live Photos

Canlı Fotoğraftan hızlı bir animasyon oluşturmak artık birkaç dokunuşla mümkün. Sonuç etkileyici olmasa da eğlencelidir.

Ekran Görüntüsü

IOS 11’de yeni bir ekran görüntüsü aracı, ekranınızdaki öğeleri yakalamanızı, imajınızı düzenlemenizi, kırpmanızı veya imza eklemenizi ve ardından paylaşmayı ve silmeyi kolaylaştırır.

Dosyalar Uygulaması

iOS 11 ile sunulacak yeni dosya gezgini sayesinde dosyalarda gezinti, kopyalama ve taşıma gibi işlemler mümkün olacak. Files uygulaması tüm iOS içeriğine erişim için geliştirilmiş değil ve sadece size ait, yerelde ve bulutta depolanan verilere erişiyor.

Dahili Ekran Kaydetme Uygulaması

iOS 11 ile gelen güzel özelliklerden birisi de; Ekran kaydetme. Evet, iOS 11 yüklü bir iPhone/iPad’e sahipseniz oynadığınız oyundan oynanış görüntüleri almak, yayınlamak için ekstra – üçüncü parti bir uygulamaya ihtiyacınız yok. Ayarlar – Denetim Merkezi’ne gidip Screen Recording’i dahil etmeniz gerekiyor.Tabi bunu kullanmak için i0s 11 yüklü olması lazım.

Kamera ile Karekodları Okutun

QR Code okutmak için artık bir Karekod okuyucuya ihtiyacınız yok. Tek yapmanız gereken; kamerayı karekoda yöneltmek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.