Kapat

iOS’ta Son güncelleme ile Instagram İngilizce oldu. Tekrar Türkçe’ye nasıl çevirilir ?

Anasayfa
Mobil iOS’ta Son güncelleme ile Instagram İngilizce oldu. Tekrar Türkçe’ye nasıl çevirilir ?

En son yapılan İnstagram güncellemesinde, dil ayarları değişerek tüm kullanıcılara İnstagram İngilizce oldu. İnstagram dil ayarlarını tekrar eski haline getirerek Türkçe’ye çevirme konusunda size yardımcı olacağız.

İşte detaylar..

Son dönemde kullanımı Facebook’tan daha fazla artan ve tüm dünyada en popüler sosyal ağ olan Instagram her geçen gün iyileştirmelerine ve güncellemelerine devam ediyor. Özellikle Apple’da sosyal ağlara verdiği değeri yaptıkları her güncelleme ile göstermektedir.

Son günlerde iOS’a gelen yeni güncelleme ile beraber Instagram’da yaşanan dil hatası ise herkesin canını sıkmaya başlamıştı. iOS’a yeni gelen güncellemeden sonra bir çok kişinin telefonunda Instagram dili İngilizce olurken kullanıcılar ise dil ayarlarını bulamadılar. Sonrasında ise internet üzerinden aramalar yapan kullanıcılar için sizlere Instagram dil ayarlarınızı nasıl varsayılan ayarlara getirebileceğinizi anlatıyoruz.

İşte yazının devamında Instagram İngilizce dilini Türkçeye çevirme yöntemi…

Tüm kullanıcıların bir anda içine düştüğü İngilizce İnstagram herkesin kafasını karıştırmış durumda. İnsanlar internette bu ayarı nasıl değiştirebileceğini araştırmaya devam ediyor. İnstagram uygulamasında kullandığınız dili ayarlardan değiştirmek mümkün.

Fakat son güncelleme de bu ayarı Türkçe yapsanız bile dil ayarı değişmemekte.

Ayarlara girdiğinizde Türkçe Sistem Varsayılanı olarak gözüken seçeneğe tıklandığında dil ayarı hala eskisi gibi İngilizce olarak kalmaktadır.

Bu durumda dil ayarlarının biraz daha aşağısında yer alan Türkçe dilini bularak İnstagram’ınızı tekrar eski Türkçe ayarlarına geri getirmiş olursunuz.

“iOS’ta Son güncelleme ile Instagram İngilizce oldu. Tekrar Türkçe’ye nasıl çevirilir ?” üzerine 3 yorum

  1. DevYemekEvi says:
  2. Renkliblogsayfam says:
  3. mehmet karcı says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.