Kapat

iPhone 8 depolama seçenekleri belli oldu!

Anasayfa
Haberler iPhone 8 depolama seçenekleri belli oldu!

Apple, mobil cihazlarının depolama alanlarını arttırmaya devam ediyor. Son gelen haberlere göre iPhone 8 üç farklı depolama alanı seçeneği ile geliyor

 

Apple, iPhone 7 ile birlikte yıllardır eleştirildiği 16 GB depolama alanı seçeneğinden vazgeçmişti. Artan uygulamafotoğraf ve video boyutları sebebiyle şirket satışta olan bütün iPhone modellerinde en alt depolama seçeneği olarak 32 GB tercih etti. Weibo kaynaklı bir habere göre yeni iPhone 64, 256 ve 512 GB seçeneklerine sahip olacak.

iPhone 8 depolama seçenekleri belli oldu!

iPhone 8’in 12 Eylül’de tanıtılması bekleniyor. Dolayısıyla sızıntıların en yoğun olacağı 3 haftalık dönemdeyiz. Bu süreçte yeni iPhone’un özellikleri tamamen netleşirken depolama alanı seçenekleri ile ilgili Çin kaynaklarından yeni bir rapor geldi.

Raporda, Apple’ın OLED ekranlı iPhone’da 64 GB, 256 GB ve 512 GB olmak üzere üç seçenek sunacağı iddia ediliyor. Şirketin yeni iPhone’un orta varyantı için 256 GB depolama alanı ve üst düzey varyantı için 512 GBsunması oldukça cesur bir hareket. Ayrıca iPhone 8’in ne kadar pahalıolacağının da açık bir işareti.

Apple, iPad Pro serisi için 512GB depolama seçeneğini bu yılın başlarında sunmaya başlamıştı. Rapora göre 64 GB ve 256 GB NAND yongaları Toshibave SanDisk’ten tedarik edilecek. 512 GB NAND yongaları ise Samsung ve Hynix tarafından üretilecek.

Apple’ın yakında iTunes’da 4K içerik sunmaya başlayacak olması ve iPhone 8’in uygulama kurulum boyutlarında artışa neden olacak 3x Retina HD ekranla birlikte gelecek olması depolama alanı seçeneğinin artmasındaki en büyük etkenler olabilir. 512 GB’lık iPhone 8’in 1200 – 1300 dolar civarında bir fiyata sahip olması bekleniyor.

“iPhone 8 depolama seçenekleri belli oldu!” üzerine 2 yorum

  1. Ahmet says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.