Kapat
  • Paylaş
  • 280

iPhone Modelleri SAR Değerleriyle Korkutuyor!

Anasayfa
Mobil iPhone Modelleri SAR Değerleriyle Korkutuyor!

SAR değeri araştırma şirketlerinden Statista tarafından yapılan araştırmada yüksek SAR değerine sahip akıllı telefonlar belli oldu. Apple’ın iPhone modellerinin başı çektiği yüksek SAR değerine sahip akıllı telefonların listesi!

Özgül Soğurma Oranı olarak çevrilen SAR değeri hakkında araştırma yapan Statista, popüler akıllı telefonları olan OnePlus, Samsung, Apple, Samsung ve Xiaomi markalarının akıllı telefon modellerinin SAR değerini ölçtü. 

Statista tarafından açıklanan listede en yüksek SAR değerine sahip olan akıllı telefonunun Xiaomi Mi A1 modeli olduğu görülüyor. Statista tarafından yapılan ölçümlere göre Xiaomi Mi A1’in kafa bölgesinde uyguladığı SAR değeri 1.49 w/kg olarak ölçülmüş. 

En yüksek Özgül Soğurma Oranına sahip olan akıllı telefonlar arasında Apple’ın iPhone modeleri de bulunuyor. Apple’ın iPhone 7 modeli 1.38w/kg SAR değerine sahip. Apple’ın geçtiğimiz yıllarda tanıttığı iPhone 8 modeli ise 1.32w/kg SAR değerine sahip. 

Düşük SAR Değerine Sahip Akıllı Telefonlar!

Listede en düşük SAR değerine sahip akıllı telefonlarda yer aldı. Yapılan araştırmaya göre en düşük SAR değerine sahip akıllı telefon Samsung Galaxy Note 8 karşılıyor. 0.17′lik oranla listede birinci sırada yer alan Note 8‘in haricinde listede Samsung’dan S8 Plus, Galaxy J6+, Galaxy S8+ ve S9 ve S7 modelleri yer aldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.