Kapat
  • Paylaş
  • 257

iPhone X İndirimli Olarak Yeniden Satışa Çıktı!

Anasayfa
Mobil iPhone X İndirimli Olarak Yeniden Satışa Çıktı!

Apple’ın 2017 yılında tanıttığı iPhone X modeli indirimli fiyat ile yeniden satışa sunuldu. İşte Apple’ın iPhone X modelinin yeni fiyatı. 

Geçtiğimiz yıl iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modellerini tanıtan ancak beklediği satış rakamlarına ulaşamayan Apple, yeni iPhone modellerinin daha çok satışması için iPhone X modelinin satışını durdurmuştu. Apple, iPhone satışlarını yeniden arttırmak için iPhone X’un fiyatında indirim yaparak yeniden satışa sundu. 

Türkiye’de henüz satışı olmayan Apple’ın refurbished yani yenilenmiş ürünleri dünya genelinde uygun fiyatla satışa sunuluyor. Apple’ın bazı donanımsal sorunları olan iPhone modellerinin sorunlarını giderdikten sonra sıfır iPhone modelleri kalitesinde indirimli olarak satışa sunduğu iPhone modelleri kullanıcılarında severek satın aldığı iPhone modellerinden oluyor. 

Apple’ın yenilenmiş iPhone X modellerinin fiyatlarına gelecek olursak 64 GB dahili depolama alanına sahip iPhone X yenilenmiş sürümünün 899 dolar yerine 769 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulduğunu görüyoruz. 750 dolar fiyat etiketine sahip LCD ekranlı ve tek ana kameralı iPhone XR modeli yenine OLED ekrana sahip ve çift ana kameralı iPhone X modeli kullanıcılar için daha iyi bir tercih olabilir. 

iPhone X’un 256 GB dahili depolama alanına sahip yenilenmiş sürümü ise 1049 dolar yerine 899 dolardan satışa sunuluyor. Yaklaşık olarak 150 dolarlık bir indirimle yeniden satışa sunulan iPhone X modellerinin ülkemizde satışa sunulması şimdilik beklenmiyor. 

Apple iPhone X Özellikleri!

Apple’ın 2017 yılında tanıttığı iPhone’un 10 yılına özel olarak tanıttığı iPhone X modeli çerçevesiz OLED ekranıyla dikkat çekmişti. 5.8 inç büyüklüğünde 1125 x 2136 piksel çözünürlük sunan True Tone ekranla birlikte gelen iPhone X gücünü Apple A11 Bionics işlemcisinden alıyordu. 3 GB RAM ile desteklenen ve 64 GB ile 256 GB dahili depolama alanı seçeceği bulunan iPhone X modelinin ana kamerasında 12 megapiksel kameraya ek olarak ikinci bir 12 megapiksel kamera bulunuyordu. iPhone X’un ön kamerası ise 7 megapiksel çözünürlüğünde TrueDepth özelliğe sahipti. Touch ID yani parmak izi okuyucusunun bulunmadığı iPhone X modeli Face ID yani yüz tanıma özelliğine sahip.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.