Kapat

Kasiyer İhtiyacını Ortadan Kaldıracak Akıllı Market Arabası Tanıtıldı!

Anasayfa
Genel Kasiyer İhtiyacını Ortadan Kaldıracak Akıllı Market Arabası Tanıtıldı!

2019 yılına damgasını burması beklenen yapay zeka teknolojisi alışveriş arabalarına da geldi. Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından birisi olan Amazon’un kasasız ve kasiyersiz süpermarketlerinden sonra Caper’da müşterilerin kasaya gitmeden alışveriş yapabilecekleri ve herhangi bir kasiyere ihtiyaç duymayacakları akıllı market arabasını tanıttı.

Amazon’un ilk olarak 2018 yılında kullanıma sunmaya başladığı ve giderek büyüttüğü kasasız ve kasiyersiz süpermarketleri müşteriler tarafından çok sevilse de halen daha çok karmaşık bulunuyor. Caper tarafından tanıtılan yeni akıllı market arabası bu karmaşayı ortadan kaldırıyor. Süpermarketlerin sıkıcı ve uzayan kasalara çözüm olarak geliştirilen akıllı market arabası, sahip olduğu kamera ve sensörler sayesinde müşteriler alışverişlerini yaparken sepete eklenen ürünleri tanıyor ve ağırlıklarını ölçebiliyor.

Aldığınız ürünleri satın almanız için yapmanız gereken tek şey ise akıllı alışveriş arabanıza ödeme yapacağınız söylemek. Bir post cihazıyla gerçekleştirebileceğiniz ödeme ile herhangi bir kişiye ihtiyaç duymadan ödemeyi yapabiliyor ve alışverişinizi tamamlayıp marketten ayrılabiliyorsunuz.

Caper’ın akıllı alışveriş arabası, Amazon’un kasasız ve kasiyersiz mağazaları Amazon GO kadar eşsiz bir deneyim sunmasa da müşterilere daha kolay ve zahmetsiz bir süpermarket deneyimini başarılı bir şekilde sunuyor. Şimdilik Amerika New York’ta iki süpermarkette hizmet veren Caper’ın akıllı alışveriş arabalarının kısa sürede daha çok süpermarkette kullanılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.