Kapat
  • Paylaş
  • 220

Kripto Paralar Geleneksel Ödeme Yöntemlerinden Daha Hızlı!

Anasayfa
Haberler Kripto Paralar Geleneksel Ödeme Yöntemlerinden Daha Hızlı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun açıklamasına göre kripto paralar geleneksel ödeme yöntemlerinden daha hızlı, daha ucuz ve daha kolay. 

Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para ile ödeme yapmak geçmişte pek çok kullanıcı için zor bir işlem olarak görülse de özellikle 2018’in ikinci yarısından itibaren bu durum değişme gösterdi. Ripple başta olmak üzere diğer kripto para birimlerinin atılımlarıyla birlikte dünyanın en büyük ödeme ağlarından birisi olan SWIFT’in bile kripto para ya da blockchain tabanlı çözümlere el atması da kripto para çözümlerinin klasik ödeme yöntemlerinden ne kadar ilerde olduğunun bir göstergesi. 

Dünyanın günlük işlem kapasitesi bakımından en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, konuyla ilgili yaptığı açıklamada günümüzün ve geleceğin şirketleri olan internet tabanlı işletmeler için kripto para ödemelerinin daha mantılı bir çözüm olduğunu belirtti. 

Kripto Para Ödeme Yöntemleri Evrakları Ortadan Kaldırıyor!

Kripto para birimlerinin internet tabanlı işletmelerde geleneksel ödeme yöntemlerini göre daha kolay, daha ucuz ve daha hızlı olduğun belirten Zhao, bu işlemlerin geleneksel ödeme yöntemlerine göre daha az evrak işi getirdiğini de belirtti. Bakalım Zhao’nun dediği gibi kişiler yakın gelecekte geleneksel ödeme yöntemlerini bırakıp kripto para birimleriyle ödeme işlemi gerçekleştirmeye başlayacaklar mı? 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.