Kapat
  • Paylaş
  • 362

MacBook Pro Kullanıcılarının Hoparlörlerini Patlatan Adobe Premiere Pro CC Hatası Can Sıkıyor!

Anasayfa
Teknoloji MacBook Pro Kullanıcılarının Hoparlörlerini Patlatan Adobe Premiere Pro CC Hatası Can Sıkıyor!

Bugünlerde MacBook Pro kullanıcıları bilgisayarlarında Adobe’un video düzenleme uygulaması Premiere Pro CC’yi kullanma konusunda hayli çekimser. Zira ortaya çıkan bir hata MacBook Pro kullanıcılarının hoparlörlerine mal olabilir. İşte Adobe Premiere Pro CC’deki o önemli hata ve nedeni. 

Apple’ın sevilen dizüstü bilgisayar modelli MacBook Pro kullanıcıları bugünlerde Adobe Premiere Pro CC uygulamasına bir hayli temkinli yaklaşıyor. Adobe Premiere Pro CC forumlarında pek çok MacBook Pro kullanıcısı uygulamayı kullanırken hoparlörlerinin patladığını ve bu nedenle MacBook  Pro modellerinde kalıcı hasarların oluştuğunu belirtten MacBook Pro kullanıcılarıyla dolu. Sorun yaşayan kullanıcılardan birisi YouTube üzerinden paylaştığı videoda “Yeni 2 aylık MacBook Pro bilgisayarım var. Bir proje üzerinde çalışıyordum ve ses seviyesi yarıdaydı. Birdenbire gürültülü bir ses hatası oluştu ve duraklatmam mümkün değildi. Sonrasına hoparlörlerin patladığını anladım” ifadelerini kullandı. 

Konuyla ilgili olarak MacBook Pro kullanıcılarının Adobe’a olan tepkisi her geçen gün çığ gibi büyürken Adobe konuyla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapmış değil. Adobe çalışanları, sorunun çözümü üzerinde çalıştıklarını ve sorunun video düzenleme yazılımındaki ses artırma aracı kullanılırken meydana geldiğini belirtti.  Bir Adobe temsilcisi ise kullanıcılara bu araçları kullanırken MacBook Pro’nun mikrofonunu devre dışı bırakmalarını tavsiye etti.

Apple’ın hoparlörü patlayan MacBook Pro modellerinin tamir ücretini karşılayıp karşılamayacağı ise şimdilik bilinmiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.