Kapat
  • Paylaş
  • 423

Microsoft Edge Chromium Beta Programı Başladı!

Anasayfa
Yazılım Microsoft Edge Chromium Beta Programı Başladı!

Microsoft’un kısa bir süre önce Chromium tabanlı yeni bir Microsoft Edge internet tarayıcısı yayınlayacağını açıklamıştı.

Windows 10 kullanıcılarını heyecanlandıran Chromium tabanlı Microsoft Edge internet tarayıcısının beta programı başladı. İşte tüm detaylar.

Internet Explorer internet tarayıcısıyla Netscape hükümdarlığına son veren Microsoft’un işi sonrasında hiç istediği gibi gitmemişti. Google Chrome başta olmak üzere Mozilla Firefox ve diğer internet tarayıcılarının çok gerisinde kalan Internet Explorer’ın bu başarısızlığının ardından Microsoft Windows 10 ile birlikte yeni internet tarayıcısı olan Microsoft Edge’i tanıtmıştı. Ne yazık ki Microsoft Edge internet tarayıcısı da Microsoft’un tarayıcı alanında yükselmesini sağlayamamıştı.

Google’ın Chromium tabanlı Google Chrome internet tarayıcısının çok gerisinde kalan Microsoft, aldığı son kararla birlikte Chromium tabanlı yeni bir internet tarayıcısı olan Microsoft Edge Chromium’un üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Microsoft şimdi de Chromium tabanlı yeni internet tarayıcısının beta programını başlattığını açıkladı. 2019 yılının başına kadar sürecek olan beta programına Windows 10 kullanıcıları katılabilecek.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada “Müşterilerimiz için daha iyi web uyumluluğu sağlamak ve internet üzerindeki tüm geliştiriciler ile masaüstünde Microsoft Edge’in tamamen geliştirilmesinde Chromium açık kaynaklı projesini benimseyeceğiz” denildi. Microsoft’un yeni internet tarayıcısının adı şimdilik bilinmese de yeni internet tarayıcının Microsoft Edge Chromium gibi bir isimle kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Microsoft’un yeni internet tarayıcısının çok kısa bir süre içinde indirmeye sunulması bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.